Pokud vyhodíte drahocenný obal od vajíček, dejte si rovnou pohlavek. Má totiž neskutečné využití

Možná jste se už také někdy zamysleli, když jste vyhazovali kartony od vajec, jestli by se nedali nějak zužitkovat. Jejich tvar je přímo předurčuje k dalšímu využití, jen vás možná nenapadá, co všechno byste s nimi mohli podniknout.

Pokusíme se vám poradit, k čemu všemu by se vám mohly hodit. Možná si mezi našimi návrhy vyberete nějaký i vy.

Do domu i na zahradu

Můžete je používat pro naklíčení semínek. Jednoduše do každého oddělení zasadíte několik semínek. Po vyklíčení potom můžete odříznout celý „šálek“ a zasadit rostlinky do země i s ním. Brzy se v půdě rozloží.

Poslouží jako krmítko pro ptáky. Stačí odstřihnout víčko a do každého rohu udělat otvor, kterým provléknete provázek k zavěšení na strom. Do každé mističky potom nasypete zrní a máte hotovo.

Poslouží vám jako skvělý podpalovač, až budete chtít grilovat. Každý papírový šálek naplňte zpola pilinami, skartovaným papírem nebo kousky bavlny. Roztavte zbytky svíček, voskem zalijte připravený obsah a nechte vychladnout.  Až budete potřebovat, stačí ho jen zapálit a on krásně rozhoří celý gril.

Organizér na každou drobnost

Poslouží vám jako skvělý organizér pro různé drobnosti, jako jsou šroubky, matičky, náušnice, prstýnky, kancelářské svorky nebo drobné vánoční ozdoby.

Přehřívá se vám notebook? Neutrácejte za drahé odvětrávací podložky. Bohatě postačí, když ho postavíte na karton od vajec. Nejlépe na ten větší pro 30 ks.

Malují vaše děti štětcem a potřebují si někde barvy namíchat? Není nic jednoduššího, než opět využít malých misek kartonu od vajec. V tomto případě raději těch plastových.

Foto: Shutterstock

Pomocník v kuchyni

Můžete je použít jako stojan pro plastové lahve s kečupem, hořčicí nebo jiným dresinkem. Určitě znáte situaci, kdy potřebujete z lahve vydolovat pár kapek na salát nebo hranolky. A namísto rychlé akce s ní jen boucháte o stůl, aby se její obsah přesunul ze dna k uzávěru.

Zasaďte každou lahev uzávěrem dolů a dnem vzhůru do prázdného prostoru po vajíčku. Až budete potřebovat trochu jejich obsahu, půjde to bez námahy díky gravitaci na 1. dobrou.

Také v nich můžete servírovat domácí muffiny nebo cupcaky. V tomto případě krásně doplní i vaše jarní nebo velikonoční pečení.

Papírové obaly vám poslouží jako podložka pod horký hrnec, který nechcete položit na stůl, abyste si ho horkem nepoškodili.  

Máte-li kompost, můžete samozřejmě papírové kartony natrhat do něj.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments