Položte to na zem a mravenci okamžitě zmizí. Dokonalý fígl, jak se jich zbavit navždy

Mravenci nebývají v domácnostech vítanými společníky. Přesto je rádi navštěvují a většina lidí má chuť v první chvíli sáhnout po chemii. Můžete se jich zbavit ale i jinak. Už jste slyšeli o kombinaci banánových slupek a kyseliny borité? V domácnostech a zahradách, kde se vyskytují v sezóně mravenci, nemusí být toto řešení na škodu.

Jak na to?

Připravte si 2 banánové slupky ze zralých banánů a 5 g kyseliny borité. Dále budete potřebovat 500 ml vody. Nalijte do sklenice 500 ml horké vody a k tomu přidejte 5 g kyseliny borité. Vše důkladně promíchejte, dokud se kyselina nerozpustí. Nalijte směs na banánové slupky a nechte 2 hodiny louhovat. Pak slupky pokrájejte na menší kousky a připravte je mravencům na místa, která pravidelně navštěvují. Dejte pozor, aby se k nim nedostali vaše děti nebo domácí mazlíčci. Mravenci si je odnesou do mraveniště a vy se ho tímto způsobem zcela zbavíte.

 Zbavte se mravencům díky citrónům

Na mravence v kuchyni zaberou i další postupy. Mezi ně se řadí použití šťávy z citronu. Stačí z něj vymačkat šťávu, naplnit rozprašovač a postříkat všechna místa, kde se mravenci vyskytují, spáry, kterými se mohou dostat dovnitř citron dejte i k oknům a vchodovým dveřím. Na mravence kromě citrónu funguje i sůl. Nasypte ji do jejich cestiček a pod práh dveří – budou mít velký problém tuto bariéru překonat.  Šťávu z citrónů můžete použít i na vytírání podlahy – spolehlivě to odpudí nejen mravenci, ale i šváby.

Foto: Shutterstock

Bylinky, které mravencům nevoní

Mravenci se mohou snadno dostat do spíže. Jsou ale bylinky, které jim dělají problémy a vadí jim. Jde například o šalvěj, skořici, bobkový list nebo hřebíček. Pokud bude spíž plná této aromatické vůně, měli by se jí vyhnout. Voňavé v koření můžete v bavlněném sáčku vložit i do skříní s oblečením. Nemusíte se pak obávat, že by vám tam lezl hmyz, a navíc bude prádlo krásně vonět.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments