Poradce státu řádil v televizi. Chce drahé teplo. Lidem má být zima, aby se probudili

Naprosto neuvěřitelnou tirádu předvedl v České televizi dlouholetý profesionální státní poradce a ekonom Tomáš Sedláček, který se v posledních letech však stává spíše karikaturou sama sebe a člověkem vyzývajícím k revolucím z pohodlí svého luxusního místa.

Pohled odstřižený od reality

Sedláček v Otázkách Václava Moravce začal doslova blouznit o tom, že by teplo mělo být drahé, aby už si lidé nemohli dovolit topit v takové míře. “22 stupňů je naprostý luxus, který neexistuje nikde jinde na světě,” pálil od boku Sedláček, aniž by k tomu poskytl nějaká data. Například v Německu je ale zcela běžné na tuto teplotu topit, stejně jako v jiných zemích.

Já chci, aby teplo mělo tu cenu, kterou má mít,” nechal se slyšet také Sedláček. Zřejmě je to tedy on, kdo určuje správnou cenu tepla a teplo musí být podle všeho vždy dražší, než aby si ho mohl průměrný člověk používat tak, aby mu bylo pohodlně.

Foto: Shutterstock

Zkuste to a uvidíte

Když mu moderátor oponoval, že toto není to, co si veřejnost přeje, tak ekonom odpověděl dosti arogantně ve smyslu, že on by také nejraději měl nekonečné kopce vanilkové zmrzliny. V ten moment už všichni další hosté ve studiu nevěřícně kroutili hlavami a snažili se toto ostudné extempore nějak korigovat.

V Sedláčkově logice má být lidem zkrátka zima, aby se konečně probudili, přestali topit plynem a začali řešit alternativní zdroje energií, případně úspor. Pokud se však stát skutečně začne řídit těmito knížecími radami, jedno je jisté: národ vyjde do ulic.

Autorský komentář Petra Vavrenky

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
1 rok

No bravo! Celý život topíme v zimě 18 – 19°C a na stará kolena si budeme zvykat na 13 – 14°C! Tohle je totiž teplota, která se ve starém zděném nevytápěném zatepleném baráku ustálí…toho vládního pizdoida bych zavřela do sklepa – tam je nějakých 10°C – a nechala bych ho tam celý leden a chleba bych mu podávala v balíčku na vidlích – bez teplého jídla a pití – studená voda tam je – to aby se necítil moc rozmazlovaný 😛 A kdyby mu tam snad bylo moc teplo, máme ještě hospodářskou budovu – tam je v zimě kolem 0°C… Číst vice »

Miloslav
Miloslav
1 rok

Ať si pan Sedláček s IQ zmrzlého kapra topí doma třeba na -1 c měl by se probudit ze sna,jsou přece lidé kteří teplo musí mít hlavně ti staří.Tohoto bambulu bych okamžitě vykopl z jeho funkce, nemá tam pro své přiblblé názory co dělat! Jedná přesně amatérsky jak hloupá vláda Petra Fialy, kdyby to bylo v mé moci ,tak bych na celou pětikoalici a vás podal žalobu,jste větší hovada než jsem si myslel.Doufam,že brzo opustíte tyto posty, než naše republika díky amatérům jako jste celá pětikoalice půjde úplně kednu.SPD naše naděje a spása.

Pavel
Pavel
1 rok

Vláda Fialy je evidentně nekompetentní a navíc dopřává sluchu jen “svým” poradcům, tedy zlým našeptávačům z bankovních kruhů, kteří jsou zcela odtrženi od reality a oddávají se svým morbidním vizím.