Právě teď si můžete snadno vydělat slušné peníze. Ekonom poradil místo, které vás ochrání před chudobou

Mnoho lidí začíná řešit skutečné existenční potíže. Dorazily jim složenky s novými zálohami, které už jsou několikanásobně vyšší než ty dosavadní. Při každé návštěvě obchodu zjišťují, že si za své peníze koupí méně a méně potravin. A když chtějí někam jet, představuje tankování a především placení za něj opravdové utrpení.

Čekat se nevyplácí

Lidé si však překvapivě neuvědomují, že nemusí nést toto břímě se svým omezeným rozpočtem, který jim stačil dosud, ale teď už je doslova napjatý nebo dokonce přepjatý. Naopak, není vhodné sedět doma s rukama v klíně a čekat, až zaklepe exekutor.

Je potřeba něco dělat. Jednou z možností je najít si druhé zaměstnání, ale to je poměrně komplikované, zejména pak časově a někdy i fyzicky. Proč ale nevyužít současného léta a spojit příjemné s užitečným. V zemědělství se dnes vůbec nedostává pracovníků, a tak farmáři berou každého, kdo dokáže přiložit ruku k dílu. A vzhledem k rostoucím cenám všeho mu za to dokáží také zaplatit.

Foto: Shutterstock

Jednou z možností je výkup plodin

Ekonom Lukáš Kovanda pro sever Život v Česku lidem poradil, aby se nebáli ani těch nejjednodušších činností. I při sběru jahod, borůvek nebo hub si totiž mohou vydělat nemalé peníze. Stačí si najít místo, kde je následně vykoupí, a můžete vyrazit na sběr. Ten přitom budete trávit příjemně na čerstvém vzduchu a můžete zapojit celou rodinu.

Dětskou práci tu nikdo neřeší. Dostanete zaplaceno za to, co na sběrné místo donesete. Podobně si můžete najít brigádu na nějakém poli, kde budete sbírat třeba brambory. Výhodou je, že nějaké papírování či oficiální uzavírání pracovního poměru se zde příliš neřeší.

Jsou ale i další možnosti jednoduchého přivýdělku. Dlouhodobě se například vykupuje krevní plazma, případně můžete vyplňovat nejrůznější marketingové dotazníky. To je vhodné třeba pro matky na mateřské dovolené nebo samoživitelky.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments