Pozor na oční potíže, které mohou představovat vážný problém

Oční potíže dokážou čas od času nepříjemně potrápit snad každého z nás. Možná i vás někdy překvapí pálení očí, které přisuzujete tomu, že jste se dívali na televizi bez brýlí. Nebo při pohledu do zrcadla zjistíte, že máte oči nepěkně zarudlé a myslíte si, že je to způsobené tím, že jste se jen dlouhou dobu dívali do počítače. My ale víme, že oční potíže mohou signalizovat i vážnější problém, proto je doporučujeme nepodceňovat.

Oční potíže nemusí, ale mohou signalizovat vážnější problém

Pálení nebo zarudnutí očí je pro mnoho lidí známkou únavy, dlouhého zírání do monitoru nebo jen přepracováním. Většina lidí si bohužel neuvědomuje, že za těmto stavy může stát i něco mnohem horšího. Jasně, zarudlé nebo pálivé oči nemusí nic znamenat, stejně tak ale mohou být signálem, že je ve vašem těle něco špatně…

Zánět spojivek

Jedním z důvodů, proč vás pálí a tzv. řežou oči, může být zánět spojivek, což rozhodně není nic příjemného. Pakliže se k zánětu přidá ještě hnisavý výtok, pak je určitě na místě navštívit lékaře a nechat si doporučit vhodnou léčbu.

Záchvat glaukomu

Možná vám tohle slovní spojení nic neříká. Záchvat glaukomu se projevuje jako náhlé začervenání očí doprovázené rozmazaným viděním, nepříjemným tlakem v očích a bolestí. Pakliže na sobě tyhle příznaky zpozorujete, neprodleně navštivte lékaře.

Alergie

Alergie se mimo jiné může projevovat tím, že vám oči zčervenají a budou tzv. suché.

Syndrom suchého oka

Syndrom suchého oka je v poslední době stále častější. Projevuje se tak, že vám oči tzv. dřou při mrkání, objevuje se bolest, zhoršení vidění, pálení a citlivost na světlo. Občas se může k výše zmíněným projevům přidat i nepříjemná bolest hlavy.

Problémy se žlučníkem

Možná vás to překvapí, ale i problémy se žlučníkem se mohou projevit ve vašich očích. Zpravidla se dostaví skvrnka v oku, se kterou byste měli co nejdříve navštívit lékaře. Daná skvrnka může být žlutá, červená, oranžová nebo dokonce černá.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments