Trápí vás tuk v oblasti vnitřních stehen? Zbavte se ho jednou provždy

Tuk si většinou velice dobře vybírá, kam se zrovna uloží. V případě mnoha žen i pánů se někdy zdá, že si záměrně vybírá nepříjemná místa. Ty je pak velice obtížné tvarovat. Stejně tak je tomu i v případě, kdy se v oblasti vnitřních stehen se objevují nevzhledné špeky. Pomocí pravidelného cvičení se lze zbavit tuku po celém těle, ale také je možné zaměřit se přímo na tvarování jedné oblasti.

Úprava jídelníčku stojí na prvním místě

Než se vrhnete do cviků, které vám pomohou tvarovat, nezapomeňte upravit svůj jídelníček. Jestliže bude i nadále obsahovat spousty tuků a cukrů, které nejste schopni spálit, vyjdou vaše snahy nazmar. Sledujte raději potraviny s menším množstvím kalorií, které vám přinesou spousty užitečných látek.

Nepodceňujte přípravu

Nepříjemné křeče vás mohou potkat při cvičení kdykoli. Doplňujte proto zdravou hladinu hořčíku a hlavně se před každým tréninkem náležitě rozcvičte. V případě  cvičení stehen protahujte hlavně nohy. Vyzkoušejte tzv. “motýlka”, protahování nohou na zemi a stlačování předmětů vnitřní stranou stehen.

Pozměňte klasický dřep

Vzorem pro krásné a pevné pozadí je klasický dřep. Jeho techniku lze pozměnit tak, aby se zaměřila více než na nohy a pozadí, spíše na vnitřní stranu stehen. Jelikož u běžného dřepu je zvykem roztáhnout nohy na šířku ramen, zde se pokuste o větší rozkročení. Špičky chodidel vytočte do stran a stejně tak kolena se snažte tlačit směrem ven. V tomto postoji proveďte několik dřepů, poté si dejte minutovou pauzu a pokračujte.

Lopatky na zem, nohy vzhůru

Na zem si položte karimatku nebo se zády položte na příjemný povrch. Ruce dejte podél těla a nohy natáhněte vzhůru. Nohy spojte k sobě a následně je pomalu roztahujte od sebe do stran. Tento pohyb provádějte pomalu a ukončete ho tam, kde začnete cítit tlak na vnitřní straně stehen. Nakonec je opět vracejte na původní pozici k sobě a opakujte.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments