Pravý účel zásuvky pod troubou v Česku téměř nikdo nezná. Lidé ji běžně používají úplně špatně

Trouby jsou nezbytnou součástí moderních kuchyní, ale málokdo zná skutečný účel zásuvky pod troubou. Tato zásuvka je často využívána jako místo pro skladování poklic, pánví nebo jiných kuchyňských nástrojů. Ve skutečnosti však může mít zcela jiný účel.

Zahřívací zásuvka u trouby

Některé trouby, zejména elektrické modely, mají zásuvku navrženou jako zahřívací prostor. Během pečení trouba produkuje značné množství tepla, které může být využito k udržení teploty již hotových pokrmů. Tato funkce se hodí zejména při přípravě vícechodových jídel, kde je třeba udržet některé pokrmy teplé, zatímco jiné se ještě připravují. Trouby s touto funkcí obvykle mají na ovládacím panelu speciální tlačítko pro nastavení teploty v ohřívacím šuplíku​​​​.

Zásuvka jako skladovací prostor

V případě, že na sporáku není tlačítko pro zahřívací zásuvku, je prostor pod troubou pravděpodobně určen pouze pro úschovu kuchyňského náčiní. To je časté u starších modelů trub, kde informace o zahřívací funkci nebyly běžně uváděny v návodech. I když tyto zásuvky nejsou primárně určeny k ohřívání, mohou se vlivem zbytkového tepla z trouby mírně zahřívat, což je možné využít pro udržení teplých pokrmů​​.

Foto: Shutterstock

Jak efektivně využít ohřívací zásuvku

Pokud máte doma troubu s ohřívací zásuvkou, je důležité se naučit ji správně využívat. Tato zásuvka nemá dostatečný výkon pro přípravu pokrmů, ale je ideální pro udržení již ohřátých jídel v teple. Může se hodit, pokud potřebujete troubu použít pro jiné účely, jako je pečení moučníků, zatímco hlavní chod zůstává teplý. Zásuvka také může být využita pro kynutí těsta​​.

Efektivní využití energie a úspora času

Zásuvka pod troubou nejenže přináší pohodlí a flexibilitu při přípravě pokrmů, ale také představuje efektivní využití energie. Využíváním zbytkového tepla trouby pro udržení teploty jídel nebo předehřátí nádobí můžeme snížit potřebu dalšího zdroje tepla a tím šetřit energii. To je obzvláště výhodné v době rostoucích cen energií.

Foto: Shutterstock, zdroje: Wikihow, Which

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments