Stále více Čechů nechává vysavač uprostřed pokoje. Zachránilo to už tisíce domácností

Hlavní dovolenková sezona už je za námi, ale na dveře začíná klepat ta zimní. Vyrážíme lyžovat na hory nebo s využitím posezonních slev načerpat ještě trochu sluníčka. A blíží se Vánoce, kdy odjíždíme navštěvovat rodinu.

Zloději nekradou jen v noci

V každém případě opět opouštíme své domovy, které se tak mohou stát lákadlem pro různé nenechavce.  Nahrávají jim i krátké dny, dlouhé noci a nevlídné počasí, kdy jsou ulice liduprázdné. Často ale ke krádežím dochází za bílého dne. Protože se nás zloději bojí více než my jich, využívají ke krádežím i doby, kdy jsme v práci.

Nemáte alarm? Použijte vysavač

Samozřejmě nejlepší je mít doma namontovaný alarm. Ten ale není u našich nemovitostí příliš obvyklý. Ideální také je mít sousedy, kteří se vám po dobu nepřítomnosti postarají o poštu, kytky a případné mazlíčky. I ti mohou vyvolat dojem, že váš byt není opuštěný.

Pro zloděje jsou lákavé přízemní byty nebo domky, u kterých je vidět do oken. Samozřejmě ale nemají problém vyšplhat po balkonech výš. V zimě je však nepravděpodobné, že tam narazí na špatně zavřená nebo pootevřená okna. Určitě pro ně ale není problém dostat se do vyšších pater vchodovými dveřmi.

V přízemních bytech si ale mohou jednodušeji všimnout, že se tam večer nesvítí a nehraje televize ani rádio. Mnoho krádeží totiž není nijak plánovaných, jsou spíše využitou příležitostí.

Existuje několik fíglů, které mohou případné zájemce o váš majetek odradit. Jedním z nich je vysavač, umístěný uprostřed pokoje. Pokud vám někdo nahlíží oknem do místnosti, nabude dojmu, že jste si jen někam odskočili a brzy se vrátíte. Před odchodem z domu nebo odjezdem na cesty přece každý uklidí vysavač na své místo.

Foto: Shutterstock

Vsaďte na senzory a chytré aplikace

Nainstalujte si venku osvětlení se senzorem, reagujícím na pohyb. Zloději rozhodně nechtějí mít pocit, že jsou všem na očích. A světlo, které je zastihne nepřipravené, je může odradit. Vhodné je umístit je ke vchodovým dveřím, i na balkon nebo terasu.

Lampy v bytě můžete ovládat pomocí aplikace ve svém mobilním telefonu. Díky němu se u vás osvětlení bude rozsvěcet a zhasínat každý večer v nastavených intervalech. Do telefonu si můžete nainstalovat i chytrou technologii, která vám umožní mít k dispozici neustálý videozáznam z vaší domácnosti. Navíc nejsou tyto varianty nijak nákladné.

Pokud máte doma nějaké cennosti, rozhodně si pořiďte trezor. Žádné šperky, peníze ale ani notebook nenechávejte během své nepřítomnosti volně položené na stole nebo ve skříňkách.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments