Důchody vám před Vánoci přijdou úplně jinak. Je nutno se na to připravit, ať nejste bez koruny

A zase je to tady. Vánoce už jsou všude kolem nás, obchody se plní zákazníky, zásilkové služby nestíhají a mnoho věcí běží trochu jinak, než je obvyklé. Je potřeba s tím počítat, abyste následně nebyli překvapeni. Týká se to například i důchodů, které o svátcích přijdou jiným způsobem.

Vše se musí urychlit

Naštěstí platí, že se tak stane dříve, tudíž se nemusíte obávat, že byste uprostřed volna skončili bez peněz. Zase je však třeba si prostředky jiným způsobem rozvrhnout, abyste je neutratili příliš brzy, případně za nejrůznější vánoční lákadla, i když byste tak činili v zájmu jiných, například v podobě dárků.

U některých lidí zkrátka vychází, že jim mají důchody přijít o vánočních svátcích, což pochopitelně není možné. Česká správa sociálního zabezpečení se proto rozhodla, že je vyplatí o něco dříve, aby se k nim všichni dostali.

Pakliže výplatní termín vašeho důchodu připadá na pátek 22. prosince, dostanete ho na účet s jednodenním předstihem, případně si pro něj na Českou poštu můžete přijít už 21. prosince. Tím se uvolní prostor právě na pátek, kdy budou kasírovat důchody ti, jejichž výplatní termín připadá pro změnu na 24. prosince.

Foto: Shutterstock

Jak správně důchod načerpat

Optimální je, pokud si necháváte důchod posílat na bankovní účet. Je to pohodlné, rychlé a navíc bezpečné. Spousta seniorů si však důchod vybírá hotově na pobočce České pošty. Možná ani nevědí, že je kdykoliv možné požádat o změnu. Kterákoliv banka vám navíc účet ochotně založí. Důchodci jsou vždy velmi vítanými klienty.

Čtěte také: Důchodci v Česku budou plavat v penězích. Stát je na důchodech obral chybně, bude jim to muset vrátit

V případě důchodů v České republice platí, že jsou vypláceny vždy dopředu, přičemž výplatní termíny běžní od 2. do 24. dne v každém měsíci, ale jde vždy o sudé dny. Brzy se to ale změní a výplatních termínů bude pouze polovina.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments