Představy o správné snídani jsou často mylné. Co bychom neměli jíst na lačný žaludek

Právě jste otevřeli oči a přemýšlíte, co budete snídat? Existuje hned několik druhů potravin, které byste na lačný žaludek neměli konzumovat. Může se vám totiž přitížit nebo si zaděláte na výrazné překyselení těla, které je spojeno s mnoha nepříjemnými chorobami. Poradíme vám, čemu se raději vyhnout.

Sladké a průmyslově zpracované potraviny

I když nás reklamy přesvědčují, že bychom ideálně měli snídat cereálie nebo ovesné kaše, buďte při jejich výběru opatrní. Mnoho takových produktů v obchodě obsahuje spoustu cukru, barviv a nezdravých látek. Ty by do prázdného žaludku nikdy přijít neměly, jelikož zvyšují kyselost a hned po ránu v těle vytvoří nepříjemné a nezdravé prostředí.

Ovesné vločky si raději připravte sami. Vyvarujte se po ránu také sladkým pečeným koláčům, bábovkám nebo podobným sladkým potravinám.

Doplňky stravy

I když si přejete být zdraví a plní energie, konzumujte některé doplňky stravy až po jídle. Například zinek je minerálem, který žaludek rozdráždí tak, že se vám udělá opravdu zle a možná v následujících několika minutách či hodinách nebudete schopni fungovat.

Proto si vždy prostudujte příbalové letáky a dávejte na podobné doplňky stravy pozor. Podobná situace může nastat také s vitamínem C.

Raději žaludek nedrážděte

Stejně jako sladké pokrmy mohou působit i pálivá a ostrá jídla. Vyhněte se kořeněným klobásám, těžkým pomazánkám, nebo dokonce chilli papričkám. Žaludek ráno potřebuje pomalý rozjezd a taková snídaně by ho mohla šokovat.

Teplý čaj místo studené vody

Ledové nápoje, kyselé džusy a perlivé vody si nechte na pozdější čas. Ráno je ideální k tomu, abyste do těla dostali vlažný zelený nebo bylinkový čaj. Úplně zapomeňte na sladké limonády s přidanými barvivy a látkami, které se mohou rovnat složení energetického drinku. Žaludek by mohl do budoucna trpět bolestivými vředy.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.