Překyselení je tichý zabiják organismu. Rozpoznáním nenápadných příznaků si prodloužíte život

Souvislost mezi překyselením těla a špatným zdravotním stavem podle alternativní medicíny uniká pacientům i lékařům. Pro tělo je ale udržení přesného pH krve klíčové. Některé kyselé látky v našem těle jsou natolik agresivní, že umí rozleptat kámen i kov. Musí být z těla včas vyloučeny, aby se neukládaly.

Příznaky překyselení organismu

Překyselení těla je nebezpečné degenerativní onemocnění. Velké množství kyselin způsobuje polypy, cysty, nádory, bradavice, skvrny i kyselé krystaly. Tyto fyziologické choroby jsou výsledkem dlouhodobě překyseleného těla. Při zachování acidobazické rovnováhy nelze podle alternativní medicíny onemocnět.

  • neustálá únava
  • nedostatek energie
  • nespavost a brzké buzení
  • neurčité bolesti svalů, zad i hlavy
  • ekzémy
  • podrážděné oči i nos
  • zácpa nebo průjem

Přírodní léčba

Půst, detoxikace, klystýry, cvičení, studené až ledové koupele. Doporučují se také  dvě každodenní tříminutová cvičení na africkou hudbu s bubny, kdy se budete podle hudby natřásat a pořádně třepat každým kouskem těla. Představujte si, jak kyseliny vyklepáváte z těla a odplavujete toxiny.

Acidóza podle odborníků neexistuje

Překyselení organizmu neboli acidóza je ale podle mnoha lékařů jen módní termín. Organizmus je složitá soustava s neustále probíhajícími chemickými reakcemi a pro správné fungování potřebuje stabilitu vnitřního prostředí včetně správné kyselosti. Běžně se musí hodnota v těle udržovat v rozmezí mezi 7,35 až 7,45 pH. Tělo ale velmi přesně reguluje pH krve a nelze ho měnit změnou jídelníčku či potravinovými doplňky. Kdy je krev kyselejší jen při snížení funkce ledvin. Skladba jídelníčku ovlivňuje pH moči, ale ne pH krve. Překyselení není choroba, ale příznak.

Co se děje v těle při překyselení

Tělo má k určitému chronickému překyselení tendenci, neboť v něm stále vzniká mnoho sloučenin, které lze označit za slabé kyseliny. Díky tomu je tělo na riziko překyselení připravené a má řadu ochranných systémů pro udržení pH v normálních hodnotách. Tlumivé systémy a ledviny umí kyselejší látky odstraňovat z těla. Místo potravinových doplňků a měření kyselosti moči lakmusovými papírky si nechte udělat základní krevní testy. Bez doporučení lékaře nemusíte držet alkalickou dietu. Pravidelné cvičení, omezení stresu a hodně čerstvé zeleniny vám ale prospěje.

Foto: Adobe Stock

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments