Při otravném vysávání radiátorů vám pomůže brčko

Abychom se doma zbavili prachu, musíme občas uklidit i za radiátorem. Podívejme se na to, jak si čištění radiátoru zjednodušit a zefektivnit pomocí brčka a vysavače.

Čištění radiátorů je jednou za čas nutné. Je třeba odstranit prach, který je na topných tělesech, na radiátorech i za nimi usazený. Mnohdy je spojený s nečistotami a mastnotou z kuchyně, které se po zapnutí topení uvolňuje do ovzduší v místnosti.

Jak čistit radiátory pomocí brčka

Na jednodušší čištění topných těles, u kterých se do mezer v topení těžko dostává, použijte vysavač, lepicí pásku a brčko. Brčka přilepte na hubici vysavače a prodlouženou trubicí vysajte nejhůře dostupná místa. Stejnou metodu můžete použít při čištění nábytku, auta i všech hůře dostupných míst.

Jak na čištění radiátoru pomocí fénu

Pomocí fénu shora posupně vyfoukejte ze všech mezírek v radiátoru veškerý prach a nečistoty. Pod radiátorem současně přidržujte zapnutý vysavač, jinak se prach nerozvíří do místnosti. Z radiátoru s mřížkou nahoře doporučujeme mřížku při čištění sundat.

Foto: Shutterstock

Jak čistit radiátor pomocí ramínka na šaty a starého ručníku

Šatní ramínko se snadněji dostane do mezer mezi žebra topení. Šatní ramínko omotejte hadrem namočeným v mýdlové vodě. Hadr občas sundejte, properte ve vodě a znovu namotejte na ramínko. Mezi žebra radiátoru se dostanete i s namočeným a vyždímaným starým ručníkem, který prostrčte mezi žebry a pohybem sem a tam radiátor postupně vyčistíte.

Jak na čištění radiátoru pomocí štětky na lahve

Štětka na lahve vám pomůže na čištění žebrových radiátorů. Můžete použít různé velikosti a typy kartáčů. Připravte si alespoň 3 velikosti, ať se dostanete do všech koutů. Pokud je radiátor mastný, můžete je i navlhčit a použít saponát.

Jak vyčistit radiátor kartáčem na radiátory

V domácích potřebách nebo v drogerii seženete za pár korun i speciální dlouhé kartáče přímo na radiátory. Topná tělesa s nimi velmi snadno vyčistíte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Nytimes

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments