Přiložte si na noc cibuli na chodidlo a sledujte, co se stane s vaším tělem

Cibule je zelenina, která je hojně využívaná v kuchyni. Nicméně má i jiné využití. Věděli jste, že podle čínské medicíny se účinné látky z cibule vstřebávají nejlépe právě přes chodidla?

Co najdeme v cibuli?

Cibule je plná vitamínů a minerálů. Můžeme v ní najít vitamín B, C, E, kyselinu listovou, železo, fosfor, hořčík, měď, vápník a řadu dalších účinných látek. Z nich je nejvýznamnější alicin, který funguje jako přírodní antibiotikum. Standardně si z ní připravujeme při nemoci cibulový čaj. Pokud vám ale cibule dráždí žaludek, nebo vám nevyhovuje její chuť, tento způsob pro vás bude mnohem vhodnější.

Proč právě chodidla?

Na chodidlech se nacházejí meridiánové dráhy. Přes tyto dráhy proudí životní energie, na ploskách nohou mají dle čínské medicíny své umístění vnitřní orgány, kterým přes ně můžeme pomáhat. Po přiložení cibule na tato místa můžeme dosáhnout skvělých výsledků. Tímto způsobem můžeme například snížit horečku nebo zmírnit příznaky nachlazení.

Foto: Shutterstock

Jak na to

Připravte si syrovou cibuli. Oloupejte ji a nakrájejte na kolečka. Přiložte kolečka cibule na chodidla a zabalte potravinovou fólií. Tím zamezíte tomu, aby cibule přišla do styku s ponožkami. Plátky cibule musí přiléhat na chodidlo – tomu potravinová fólie také pomůže. Ráno cibuli vyjměte a vyhoďte. Tento postup můžete opakovat každou noc až do vymizení příznaků onemocnění. Cibulový zábal je možný aplikovat i u dětí, tam je ale nutné zkrátit dobu působení na 2–3 hodiny. Léčebný efekt bude vysoký i přes kratší dobu působení, děti mají citlivou pokožku a delší doba by ji mohla podráždit.

Použití cibule na kožní onemocnění

Cibuli můžete používat i zevně při výronech, na otoky a pohmožděniny. Může být použita i na bradavice a plísně, které se na nohou vyskytují. Na postižené místo naneste kaši z čerstvé drcené cibule. Nechte ji působit několik hodin a místo opláchněte.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline, MP Engineering

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments