Připravte si doma balzám na zatvrdlou kůži na chodidlech. Už vás nebude trápit

Ztvrdlá kůže na nohou. Není to nic, s čím by člověk nemohl žít, ale na druhou stranu to rozhodně nemůžeme označit za něco příjemného. Všichni bychom rádi měli na chodidlech hladkou, měkkou pokožku a netrápili se s ošklivými zrohovatělými místy. Stejně jako u dalších zdravotních i kosmetických otázek leží na začátku všeho jediné: pravidelná péče.

Příjemná prevence

Nohy a chodidla jsou často opomíjenou částí těla. Přesto i ony si zaslouží, ba dokonce potřebují, abychom se o ně občas postarali. Pokožce nohou prospěje, pokud ji budeme mazat zvláčňujícími a ochrannými krémy. Chodila pak často potřebují zvláštní péči – její výhodou však je, že ji můžeme zařadit k relaxačním úkonům a příjemně si u ní odpočinout.

Pokud už máme se ztvrdlou kůží nějaké potíže, je dobré sáhnout po peelingu nebo pemze a pokusit se zrohovatělých míst zbavit. Chodidlům také rozhodně neuškodí, pokud jim jednou za čas dopřejeme bylinnou lázeň, ve které si odpočinou, a kůže do sebe nasaje prospěšné látky z bylinek. Na co bychom však rozhodně neměli zapomínat, je každodenní promazávaní této citlivé pokožky nějakým krémem nebo balzámem.

Foto: Shutterstock

Domácí krém na chodidla

Sáhnout samozřejmě můžeme po běžném tělovém mléku, které používáme i na jiné části těla. Je to lepší než nic. Pro jemnou pokožku na chodidlech je však ideální bambucké máslo. Kůži vyživí i promastí a ochrání před tvrdnutím. A jestli máte rádi domácí výrobky, u nichž přesně víte, co obsahují, pak si můžete právě z bambuckého másla vyrobit domácí balzám, který z vašich chodidel udělá při pravidelném používání měkké polštářky.

Nad vodní lázní rozpusťte bambucké máslo a jojobový olej a přidejte trochu včelího vosku. Až se suroviny spojí a následně zchladnou, přilijte směs, kterou bude tvořit gel z aloe vera a trocha glycerinu. To napomůže soudržnosti a dobré roztíratelnosti balzámu. Mělo by vám vzniknout snadno použitelné máslo, které bude na chodidlech působit velmi příjemně. Samozřejmě do něj můžete přidat i nějaký bylinný olejíček, který máslo příjemně ovoní a může mu dodat na účinnosti.

Balzám používejte na kůži chodidel každý den, především po koupeli. Pokožka by se měla postupně zvláčňovat a být měkčí a vyživenější.

Foto: Shutterstock, zdroj: Herzindagi

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments