Čtyři jídla ke snídani, která vám pomohou zatočit s tukem na břiše. Skvěle spalují

Přemýšlíte, co si dát k snídani? Zkuste díky těmto jídlům zatočit s viscerálním tukem. Břišní tuk díky těmto pokrmům začne mizet. To potvrzuje i jedna studie.

Jedna ze studií nám radí, co si dát k snídani, aby nám zmizel viscerální tuk neboli břišní tuk. Zvyšte příjem těchto potravin a vlákniny. Jaké potraviny si dát na snídani radí

Vejce

Vejce jsou snídaní šampionů. Za pár minut je máte připravené a můžete je doplnit celozrnným pečivem. Odborníci doporučují omeletu se zeleninou nebo dokonce ovocem. Vajíčka zasytí na dlouhou dobu, vydržíte až do oběda a navíc sníte k obědu o 270 až 470 kalorií méně. Jsou plná proteinů a základních živin, prospěšná pro snížení i udržení váhy a redukci tuku v těle. Nepřehánějte to však s velkými porcemi.

Smoothie

Dejte si ráno čerstvou šťávu ze zeleniny a ovoce. Volte více zeleniny, protože ovoce obsahuje dost cukru. Získáte do těla vlákninu, i když jí po odšťavnění bude méně než v celém ovoci, ale získáte spoustu živin. Denně bychom měli sníst 30 g vlákniny, ale stěží se dostáváme na 20 g. Smoothies vám vlákninu dodá a navíc si do něj můžete dát proteinový prášek. Vsaďte hlavně na špenát, kapustu, zelí, avokádo či zázvor.

Foto: Shutterstock

Jogurt

Pravidelná konzumace bílých jogurtů je spojena se snížením rizikových onemocnění, nadváhy i obezity. Podle studie lidé, co denně jedli 3 jogurty, ztratili v průměru o 61 % více břišního tuku. Průměrný úbytek váhy byl 6 kg a jogurt přispěl i k udržování čisté svalové hmoty. I když si dáte jen 1 jogurt k snídani, podpoříte zdravé hubnutí. Ovocné jogurty obsahují hodně cukru, dejte přednost bílému řeckému jogurtu.

Vybírejte bílé neochucené jogurty. / Foto: Shutterstock

Ovesná kaše

Ovesná kaše se snadno připraví, je výživná a na dlouho zasytí. Studie prokázala, že konzumace ovesných vloček snižuje BMI i obvod pasu. Volte čisté ovesné vločky a dejte si pozor na cereálie s vysokým obsahem cukru. Přidejte k nim kus čerstvého ovoce a dejte si je do bílého jogurtu či tvarohu. Pokud navíc omezíte zpracované sacharidy, jako je bílé pečivo a sladké pečivo, rychleji zhubnete viscerální tuk.

Studie prokázala, že konzumace ovesných vloček snižuje BMI i obvod pasu. / Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock, zdroj: TheSun

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
2 let

Vejce jím ve velkém pořád – ideální snídaně.
Jogurt, ovesné vločky a zelená hrůza – děs.

Milan
Milan
2 let

Hezky se to čte a nechci od toho odrazovat. Pohyb je pohyb, strava až na druhém místě. Když budu jíst co píšete, zhubnu, ale stejně dojde k tomu, že člověk začne jíst i “nezdravě” a kila jsou zpět i s úroky.

Iris
Iris
2 let
Reply to  Milan

Jinými slovy: stále platí zákon zachování hmoty i když se to mnozí snaží popřít.
Kdyby člověk jedl ty jejich doporučované blafy, tak by si zkazil zažívání – zejména ta zelená hmota ve sklenici vypadá odporně – smíchat ji dohromady s vločkami a jogurtem – věřím tomu, že ten den už nepozřu nic jiného – a možná ani další den…spíš něco vyhodím ven 🙁