Připravte si tukožroutský čaj z plevele. Skvělý způsob, jak zhubnout po padesátce

Zhubnout není snadné nikdy. Ale pravdou je, že s přibývajícím věkem se hubnutí stává téměř nemožným cílem a kolotoče nejrůznějších drastických diet neberou konce. Ukážeme vám, jak hubnutí v pozdějším věku podpořit čajem z plevele, který je všude dostupný.

Hubnutí ve věku 50+

S přibývajícími léty začnou přibývat i kilogramy. Částečně jsou příčinou hormonální změny a nižší fyzická aktivita. Život je klidnější, vše plyne pozvolněji. Stejně tak byste měli přistoupit i k hubnutí a dietám. Hubnutí musí probíhat v dokonalé harmonii duševní pohody, vyrovnanosti, orientace na cíl, vyvážené stravy a pravidelného nenáročného pohybu. Metabolismus si bude zvykat jen zvolna, proto buďte trpěliví.

Určitě je vhodné na počátku cesty absolvovat lékařskou prohlídku a nechat si zpravovat jídelníček přesně podle vašich fyziologických dispozic. Jakmile začnete s lehčím jídelníčkem a pravidelným pohybem, přidejte pití bylinného čaje. Vaší snaze výrazně pomůže.

Vlastní bylinné směsi

V lékárnách i obchodech můžete zakoupit mnoho bylinných čajů a směsí, které jsou určené na podporu hubnutí, odvodnění organizmu nebo na urychlení metabolismu. Dobrou zprávou je, že vás nemusí stát ani korunu. V rámci pravidelných procházek spojíte dvě užitečné aktivity. Pohyb a sběr bylin. Bylinkové směsi zlepší činnost vnitřních orgánů a podpoří kardiovaskulární systém.

Zázračná pampeliška

Pampelišek je všude mnoho, majitelé anglických trávníků je dokonce zlostně hubí jako nechtěný plevel. Největší sílu má pampeliška na jaře, vypravte se na sběr květů i listů. Listy pampelišek můžete přidávat do nejrůznějších salátů. Ze tří květů a tří listů si můžete připravit detoxikační čaj. Stačí zalít horkou vodou a nechat 15 minut louhovat pod víčkem. Pokud budete čaj popíjet dvakrát denně, zlepší se vám činnost jater a urychlí se trávení zvýšenou tvorbou žaludečních šťáv.

Foto: Shutterstock

Silná kopřiva

Kopřiva je všelék, pomáhá s astmatem a prospívá krásným vlasům. Jako čaj je kopřiva detoxikační a odvádí přebytečnou vodu z těla. Kopřiva je silnou bylinou, pitné kůře se věnujte maximálně dva týdny.

Detoxikační čaj si připravte ze lžíce čerstvých nebo sušených kopřiv. Stačí zalít horkou vodou a nechat 15 minut louhovat pod pokličkou. Čaj se pije na lačno a poté ještě dvakrát během dne.

Přeslička s vitamínem C

Z přesličky připravíte čaj pro odvodnění organizmu. Dobře se připravuje ze sušené přesličky. Dvě lžíce sušené přesličky dejte do hrnku, zalijte horkou vodou a nechejte 15 minut louhovat pod pokličkou. Čaj je silný, pije se pouze dva týdny, a to třikrát denně.

Foto: Shutterstock, zdroj: Eatthis

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Iris
Iris
6 měsíců

No, já mám pohybu víc než dost a budu ho mít dost zřejmě až do 65 – a ne zrovna nenáročného – nepřežírám se, takže nepředpokládám, že budu muset držet nějaké nesmyslné diety nebo pít tukožroutské čaje.