Příznaky, kterými tělo oznamuje zanesení toxiny. Mohou se projevit na kůži či problémy s dýcháním

Mnoho specialistů doporučuje, abychom si občas provedli preventivní detoxikaci těla, která nám zlepší celkové zdraví a ochrání nás před onemocněním i rozvojem vážných chorob. Podívejme se jak poznat, kdy je třeba s detoxikací začít co nejdříve.

Toxické látky jsou všude kolem nás, tedy v jídle, ve vzduchu, v kosmetice nebo v elektronice. Tělo je zatěžováno i volnými radikály, které se tvoří při stresu, hormonální nerovnováze, negativních emocích, úzkostech a depresích. Po každé detoxikaci je třeba úprava stravy s dostatkem výživných látek pro regeneraci tkání.

Dermatologické potíže

Pokud máte suchou pokožku, vyrážku či akné, proveďte detoxikaci. Povrchové ošetření kůže krémem nepomůže, nebo jen krátce potlačí potíže. Problémem je zvýšená toxicita v těle, je třeba jej zbavit toxinů a odstranit příčinou potíží.

Respirační potíže

Poměrně časným příznakem zvýšeného usazování toxinů v těle jsou ucpané dutiny. Nejčastěji se potíže dostaví po vdechnutí škodlivých látek chemické povahy nebo mechanických nečistot třeba v podobě prachu.

Problémy se žlučníkem

Pokud je trávicí takt zahlcen toxiny, dochází k přetížení žlučníku a jater. Tělo se snaží vyloučit toxiny prostřednictvím žluči. Zahuštěná žluč je rizikem i ke tvorbě žlučových kamenů.

Bílý nebo žlutý povlak jazyka

Pokud se vám na jazyku tvoří žlutý nebo bílý povlak, tělo se snaží zbavit toxinů prostřednictvím ústní dutiny a vašeho zapáchajícího dechu. Je čas detoxikovat tělo.

Časté bolesti hlavy

Pravidelné bolesti hlavy jsou prosbou těla o detoxikaci. Místo tablety proti bolesti hlavy vyzkoušejte detoxikační program. Často pak bolesti hlavy pominou.

Usazování tuku na problémových partiích

Emoce, jako je stres, úzkost a hněv, přispívají k ukládání toxinů v těle. Narušují schopnost organismu kontrolovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Dochází k nadměrnému ukládání tuků na problémových partiích – břicho, stehna a boky.

Časté přehřátí a pocení

Jakmile je tělo plné toxinů, srdce musí pracovat rychleji, což vede k přehřátí při zvýšené tvorbě tělesného tepla. Přirozeným mechanismem těla pro ochlazování je pocení, kdy se odvádí kromě tepla i ​​toxiny z těla. Místo deodorantů detoxikujte.

Zvýšená únava a nespavost

Pokud jde o dlouhodobou únavnost a nedostatek energie, ráno se probouzíte unavení, nemůžete spát, budíte se a nezlepšuje se to ani během dne, je čas na detoxikaci. Toxiny brání správnému metabolismu, regeneraci a tvorbě nové energie.

Foto: Freepik

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments