Problém s lámavými nehty pomůže vyřešit citronová šťáva a kopřivový čaj

Každá chceme mít zdravé a krásné nehty. Přečtěte si, jak o nehty pečovat, čemu se naopak vyhnout a vyzkoušejte „na vlastní nehty“ osvědčené babské rady.

Co nám radí babičky?

Později se dostaneme k radám moderní doby, ale lidová moudrost se nezapře, proto se podíváme, jak o problematické nehty pečovaly předchozí generace.

  • Nehty pravidelně potírejte citronovou šťávou.
  • Minimálně po dobu šesti týdnů pijte denně jeden šálek kopřivového čaje.
  • Střídavě namáčejte nehty do teplé a studené vody, střídejte po pár sekundách. Na závěr nehtům dopřejte lázeň v olivovém oleji.
  • Vykoupejte nehty v mléce, do kterého přidáte med a žloutek. Poté ruce umyjte a namažte.  
  • Smíchejte lžičku medu a lžičku rumu a směsí nehty potřete. Nechte chvíli působit, pak opláchněte.

To by byly rady z minulosti. Co dalšího můžete pro své nehty udělat?

Životospráva

Alfa omega pro jakýkoliv zdravotní problém. V prvé řadě pijte dostatek vody. Jídelníček se snažte mít vyvážený, pestrý, bohatý na živiny, minerály, vitamíny. Vyzkoušet můžete také potravinové doplňky, například biotin.

Biotin (jinak nazýván také jako vitamín H nebo vitamín B7) je ve vodě rozpustný vitamín, který posiluje nehty, vlasy a pomáhá nervové soustavě. Přirozeně se vyskytuje v sardinkách, vařených vejcích a luštěninách, ale s klidem jej můžete brát jako doplněk stravy.

Foto: Shutterstock

Nehty chraňte a pečujte o ně

Snažte se minimalizovat namáčení rukou, voda totiž může způsobit zvýšenou lámavost nehtů. Veškeré domácí práce zahrnující manipulaci s vodou provádějte v rukavicích.

Pokud možno, vyhněte se gelovým nehtům, ideálně také gel lakům. A když už se bez nich nedokážete obejít, dejte si od nich přestávku alespoň občas. Klasické laky nehtům škodí méně, ale i ty je dobré čas od času neaplikovat. Při použití klasického laku nechte jednou za pár týdnů nehty vydechnout alespoň týden.

Nehty udržujte raději kratší, u delších nehtů hrozí vyšší riziko poškození. Pilujte pouze jedním směrem, pokud pilujete tam a zpět, nehty spíše oslabujete.

Posviťte si na vaši kosmetiku a drogerii

Věnujte zvýšenou pozornost produktům, které používáte. Laky, odlakovače a další nehtové přípravky často obsahují drsné chemikálie, které nehtům spíše škodí. Používejte netoxické laky na nehty a odlakovač bez acetonu.

Foto: Shutterstock

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments