Probouzíte se zpocení? Může to být koronavirus, seznamte se s méně známými příznaky

Covid-19 bývá občas zaměněn s chřipkou, angínou nebo jen běžným nachlazením. Dotyční nevyhledají včas pomoc a nemoc šíří do svého okolí. Seznamte se i s méně známými příznaky.

Známé příznaky koronaviru

Případy onemocnění covidem-19 se světově počítají do milionů. Mezi nejčastější příznaky patří suchý kašel s dušností, horečka a bolest hlavy. Nemocní uvádí i bolest v krku, bolesti svalů a migrény. Kromě těchto příznaků, nebo zcela mimo ně, mohou nemocní vykazovat i jiné obtíže, které si k nebezpečné nemoci hned nepřiřadí. Jaké to jsou?

Točení hlavy a závratě

Bolest hlavy, únava a malátnost je běžným příznakem. U menšího počtu pacientů se ale projevily i závratě. Tedy pocit točení hlavy a nejistota při chůzi. V závažných případech postižení nebyli schopní přejít po místnosti bez přidržení se nábytku.

Noční pocení bez horeček

Noční pocení, které není provázeno horečkou znají spíše ženy v období hormonální nerovnováhy. Promočené pyžamo může však signalizovat i onemocnění covidem-19.

Červené puchýře

Červené fleky a puchýře se vyskytly především u dětských pacientů. Zarudlé ranky se objevovaly nejvíce na palcích a prstech nohou. U dětí to může vést i k chybné diagnóze, puchýře mohou být zaměněny za neštovice.

Kopřivka

Kožní vyrážka na různých místech těla, někdy doprovázená svěděním, byla zaznamenána u většího počtu nemocných napadených covidem-19.

Dezorientace

U starších pacientů vedly zánětlivé procesy v mozku k dezorientaci a zmatenosti. Pacienti nepoznávali okolí ani blízké.

Ztráta chuti a čichu

V některých případech pacienti uváděli, že náhle ztratili čich, chuť nebo obojí. Ztráta těchto smyslů trvala několik dní.

Inkubační doba

U některých nakažených nemoc proběhne bez sebemenších příznaků. Přesto jsou nebezpeční pro své okolí. Inkubační doba nemoci, po kontaktu s nakaženým, je 10 dní.

Foto: Freepik

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments