Poláci krmili kuřata nepřípustným způsobem

O kvalitě polských potravin toho bylo napsáno mnoho. Dlouhou dobu se netěšily valné pověsti, ovšem poté, co Češi ve velkém začali vyjíždět za hranice na nákupy, zjistili, že mnoho věcí je u sousedů kvalitnějších, jen se k nám nedováží. Jak se ale ukazuje, stále se najdou velmi závažné prohřešky, které by se opravdu neměly stávat.

Opravdu špatné

Na konci loňského roku se objevila znepokojivá zpráva od polské veterinární zpráva, která rozpletla obrovský a podle všeho vědomý podvod. Drůbež zde byla krmena škodlivými látkami, které do krmiva vůbec nepatřily a míchaly se tam jen kvůli tomu, aby jejich výrobce ušetřil.

Bohužel tento výrobce dodával krmivo velkému množství chovatelů drůbeže. Ti jsou v tom zřejmě nevině, i když i oni si měli zjišťovat, jaké krmivo vlastně kupují a zda třeba není podezřele levné.

Každopádně došlo k tomu, že řada polských velkochovů krmila kuřata krmivem, které neobsahovalo jedlé tuky, nýbrž tuky technické. Tedy takové, které se běžně používají při výrobě biopaliv a maziv.

Foto: Shutterstock

To se nesmí stávat

Už samotná skutečnost, že jsou kuřata něčím takovým krmena, je nepřípustná. Bohužel se ale tato kuřata dostávají také na talíř lidem, kteří jsou tímto rovněž ovlivněni. Není sice přímo známo, zda tato kuřata putovala do českých prodejen, ale je to docela pravděpodobné, protože Polsko patří k velkým vývozcům drůbeže a Češi ho z této země naopak ve velkém dovážejí.

Zástupci chovatelů každopádně reagovali poměrně zvláštně a ujišťovali veřejnost, že jejich kuřata, která byla touto směsí krmena, nevykazovala žádné známky zvláštního chování. Jako, že třeba nepadala a nosnice prý dokonce neměly ani sníženou výkonnost.

Foto: Shutterstock

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Juraj
Juraj
9 měsíců

poliaci majú aj kvalitné veci to že sem prídu takéto výrobky je zásluhou Slováka,ktorý chce výrobok resp. tovar nakúpiť pod trhovú cenu.A poliaci k cene prispôsobia kvalitu.