Provoňte svou koupelnu glycerinovým mýdlem. Pokožka vám poděkuje

Ručně vyrobená glycerinová mýdla různých barev a tvarů si v poslední době získala oblibu mnoha lidí. Jsou složena z vonných olejů, glycerinové hmoty a přírodních konzervačních látek. Díky tomu nedráždí pokožku a provoní celou koupelnu. Dětem lze vyrobit barevná mýdla ve tvaru zvířátek či různých postaviček a koupání tak bude konečně zábava.

Sežeňte ingredience a hurá do práce

Jestliže rádi pečete, určitě najdete v kuchyni vhodnou silikonovou formu s požadovaným tvarem. Zakoupit se dá v hypermarketech, domácích potřebách nebo třeba na internetu. Hlavní složkou bude glycerinová hmota, která je k sehnání v lékárně či drogerii. Glycerin odměřte tak, aby se jeho množství vešlo do požadované nádoby a nechte trochu místa pro další ingredience. Vložte do nádoby, kterou ponoříte do horké lázně. Glycerin se začne postupně rozpouštět a nehrozí, že by se připálil.

Záleží na vaší fantazii

Až se směs rozpustí, začíná teprve ta pravá zábava. Připravte si všechny příjemné vůně, oleje, skořici, pomerančovou kůru a další vonné látky. Pomalu přidávejte do rozpuštěné směsi. Zatímco vonného oleje postačí pár kapek, stoprocentní olej naberte alespoň na lžíci, aby mýdlo příjemně hydratovalo. Nakonec celou směs přelijte do silikonové nádoby a nechte vystydnout.

Blahodárné účinky

Při běžném používání je glycerinové mýdlo schopné napomáhat v boji s akné nebo mastnou pletí. Známé je také pro své antibakteriální účinky, které zbaví povrch pokožky různých škodlivin.

Příjemná pokožka na dotek

Nemusíte vyhazovat tisíce za hydratační mýdla v lékárnách a drogeriích. Postačí, když zvolíte správný hydratační olej a s jeho pomocí mýdlo vyrobíte. Kokosový olej je levnější variantou pro zjemnění pokožky, ale dopřát si můžete i luxusní ingredience. Pár kapek arganového nebo ricinového oleje dokáže zázraky a vaše kůže tak bude jemná a hebká. Mimo to lze do mýdla přidat také přirozený peeling. K tomu lze použít mořskou sůl, himálajskou sůl nebo například semínka z citrusů.

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments