Vlasy jsou korunou krásy. Jak jim v tom pomoci?

Barvení, lakování, žehlení, vysoušení. Sluníčko na pláži i zima v horách. To vše musí naše vlasy přestát, a přitom toužíme po tom, aby byly husté, lesklé a poddajné. Jak se o vlasy správně starat a co určitě nedělat?

Výživou ke krásným vlasům

To nejdůležitější je třeba říci hned na začátku. Krásných vlasů nedocílíte s žádnými drahými kosmetickými přípravky, pokud zanedbáváte to nejdůležitější. Správnou výživu a vydatný spánek. Pro vlasy je nejvíce důležitá konzumace ovoce a zeleniny.

Správná péče o vlasy

Bez kadeřníka se neobejdete. Nejvíce vašim vlasům uškodíte, když budete podstupovat domácí barvení, odbarvování nebo trvalou. Vždy si nechejte vlasy nabarvit v salónu. Dvojnásob to platí u barvení odrostlých vlasů nebo u melíru. Šampón a kondicionér vybírejte podle typu vlasů a je důležité zejména důkladné opláchnutí. Kondicionér nechávejte působit jen pár minut. Vlasy nikdy nemyjte příliš horkou vodou a před umytím je důkladně pročešte kartáčem. Špatně je i drhnutí ručníkem a okamžité sušení fénem. Vlasy pouze zabalte a nechte mírně proschnout. Nikdy nežehlete vlhké vlasy, a to ani v případě, že používáte přípravky na ochranu vlasů při žehlení! Úprava vlasů do slušivého účesu pomocí fénu by měla trvat raději delší čas a při nižší teplotě. Tady se spěch nevyplácí. Mytí vlasů se doporučuje maximálně dvakrát týdně, pokud netrpíte mastnými vlasy.

Pravda o vitamínových preparátech

Pokud spoléháte na pilulku, která vám dodá krásné vlasy, budete zklamáni. Žádný vitamínový preparát nedokáže nahradit pravidelnou zdravou stravu. Ovocné či zeleninové smoothie jednou nebo dvakrát denně prospívá vašim vlasům mnohem více. Pro doplnění správné péče o vlasy můžete sáhnout po vitamínových preparátech v pilulce, ale pouze jako součást péče. Vyberte si klidně ty běžně dostupné za příznivou cenu. Složení vitamínových preparátů pro vlasy se liší jen minimálně, není třeba utrácet stokoruny.

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
Kristýna
Kristýna
2 let

Je dobré doplňovat někteér vitamíny i jinak než jen ve stravě protože třeba takové železo e vstřebá strašně málo… krom toho beru Curapil ten mi hodně pomohl když mi začaly padat vlasy při stresu ze státnic 🙂