Provoňte toaletu přirozeně a téměř zadarmo. Stačí jednoduchý fígl s mýdlem

Pokud šetříte své výdaje a nechce se vám investovat do chemických prostředků a agresivních vůní na toaletu, odstraňte zápach, osvěžte vzduch a provoňte toaletu přírodními prostředky.

Ocet a citron

Při čištění toalety použijte ocet, který odstraní nepříjemné pachy, nečistoty i vodní kámen, který na toaletě obsahuje i mnoho bakterií, které jsou zdrojem zápachu. Pak na porcelánovou mísu aplikujte citronovou šťávu, která čistí, dezinfikuje a osvěžuje vzduch. Můžete také v místnosti nechat na misce rozkrojené plátky citronu.

Tuhé mýdlo

Pokud máte prázdný držák na WC blok, můžete jej naplnit klasickým toaletním mýdlem. V kombinaci s pravidelným čištěním toalety získáte příjemnou vůni. Tuhé mýdlo můžete dát i do sáčku z tkaniny, převázat a konec provázku zajistit korálkem. Sáček dejte do nádržky tak, aby provázek v zadní části visel ven a nádržku zaklopte.

Aviváž

Pokud nemáte mýdlo, použijte aviváž. Očistěte vnitřek nádržky horkou, ale ne vroucí vodou a odstraňte usazeniny. Pak do prázdné plastové lahvičky smíchejte v poměru 1:1 aviváž a vodu, protřepejte a do víčka udělejte pár otvorů. Lahvičku vložte do nádržky na vodu u WC.

Esenciální oleje a skořice

Pokud nemáte doma aviváž, dejte do vody pár kapek esenciálního oleje do aromalampy. Osvěžovač vzduchu si vytvoříte i tak že dáte do rozprašovače vodu a pár kapek skořicového vonného oleje. Vhodit můžete i skořicový svitek. Směs protřepejte, nechte odstát a nastříkejte trochu směsi do nádržky, mísy i prostoru.

Foto: Shutterstock

Bylinky v látkovém pytlíčku a aroma difuzér

Na aroma difuzér si připravte skleněnou nádobu s úzkým hrdlem, pár kusů ratanového rákosí či špejlí, alkohol, mandlový olej a oblíbený esenciální olej, třeba citrusy nebo vůni jehličí. Naplňte nádobku vodou, oběma oleji i kapkou čistého alkoholu a přidejte špejle. Toaletu provoní sušené byliny v látkovém pytlíčku, jako je máta, mateřídouška, levandule i eukalyptus.

Gelové osvěžovače vzduchu

Na šálek vody dejte 1 lžičku soli, 20 kapek esenciálního oleje, 10 g práškové želatiny a na ozdobu potravinové barvivo, sušené květy či bylinky. V hrnci zahřejte ¾ vody se solí, pomalu přidejte želatinu a míchejte, až se rozpustí. Gel dejte do skleněných nádob, přimíchejte zbylou vodu a vonný olej. Gelové osvěžovače vydrží vonět i několik týdnů.

Foto: Shutterstock, zdroj: Bathbombguide, Housegrail

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments