Půl roku nebudete utírat prach. Vezměte nábytek touhle věcí a ona ho sama odpudí

Utírání prachu je jedním z těch úkolů v domácnosti, který se zdá být nekonečný. Bez ohledu na to, jak často utíráte prach, zdá se, že se vrací téměř okamžitě. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje jednoduchý trik, který vás zbaví prachu na půl roku? Zní to skvěle, že ano? Přečtěte si dál a dozvíte se více.

Skrytá hrozba

Při pohledu na vrstvu prachu na povrchu nábytku si snadno představíme jen nevzhlednou vrstvu špíny. Pravdou však je, že prach skrývá mnohem více než jen to. Chemický rozbor odhaluje přítomnost různých kovů, které mohou být ve vyšších koncentracích toxické. Kromě toho obsahuje prach také spory plísní, bakterie, pyl, roztoče, a dokonce i lidské kožní buňky. I proto by mělo bát naším cílem se ho v nejvyšší možné míře zbavit.

Vyzkoušejte aviváž

Je tu jedno překvapivé řešení, které vám pomůže udržet vaše povrchy čisté na delší dobu. A co je ještě lepší, vašemu bytu propůjčí nádhernou vůni čerstvě vypraného prádla.

Aviváž působí jako fantastický odstraňovač prachu díky své schopnosti eliminovat statickou elektřinu. Statická elektřina je hlavní příčinou toho, že se prach tak rychle usazuje na površích. Když aplikujete aviváž na povrchy, pomáhá zrušit statický náboj a tím brání prachu ve vzniku a přilnutí.

Foto: Shutterstock

Další výhodou aviváže je její příjemná vůně. Když otíráte povrchy v domácnosti aviváží, rozšíří se do prostoru lahodná vůně, která bude působit jako příjemný bonus k čistotě. Budete mít pocit, že váš byt voní čerstvě vypraným prádlem.

Další způsoby

Je řada dalších způsobů, jak omezit tvorbu prachu v domácnosti, nebo ho přinejmenším eliminovat. Spočívají především v pravidelném úklidu, vysávání a vytírání. Můžete si pořídit kvalitní čističku vzduchu. To se vyplatí zvlášť v případě, že doma máte alergika. Kvalitní čističky umí odstranit nejen prach, ale i pyl a zvířecí chlupy. Skvěle funguje i zvlhčovač vzduchu, díky kterému se nevytvoří nadměrné množství prachu.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments