Rafinované účesy pro ženy 50+. Tipy, co vás doopravdy omladí

Freepik.com

Ženy po padesátce často hledají nové cesty, jak se líčit, oblékat i jaký sestřih vlasů zvolit. Tělo i tvář došly určitých změn a padesátnice potřebují najít nový styling, který jim dodá sebevědomí a s nímž se budou znovu cítit dobře a žensky.

Zkrácení vlasů

Ženy, které po většinu života nosily dlouhé vlasy, se jich nerady vzdávají. Mají pocit, že tak přijdou o svůj mladistvý vzhled – často je však opak pravdou. S postupujícím věkem a také po přechodu obvykle vlasy ztrácejí svou sílu a lesk a mohou také řídnout. Šediny navíc většina žen zakrývá barvou, kvůli které se vlasy dál poškozují.

Dobře zvolený krátký sestřih může celkovou vizáž velmi osvěžit a omladit. Vlasy budou mít více síly a budou působit hustějším a objemnějším dojmem.

Krátké střihy

Dámy se sportovní postavou a jemným obličejem se vůbec nemusí bát sestřihu úplně nakrátko. Vynikne díky němu tvář i vysportované tělo.

Většina žen po padesátce se však do něčeho podobného zřejmě pouštět nebude. Pro ty je vhodné například klasické mikádo, které se v trendech udrží snad navěky. Ženy po padesátce často volí kudrnaté mikádo, které vlasům dodá objem a obzvlášť v kombinaci s výraznější barvou (například dočervena) působí velmi efektně. Potíž je však v tom, když se vlasy nekroutí od přírody – tehdy musíme při udržování takového účesu počítat s každodenní prací.

Vlasy můžeme také vzadu u krku sestříhat na krátko a směrem k uším a krku je nechávat stále delší. Rovné vlasy můžeme na konci sestřihnout do efektní špičky, takový sestřih celkový vzhled velmi omladí.

Foto: Freepik.com

Trend poslední doby – přiznané šediny

Módní ikony, herečky a modelky v poslední době stále častěji přiznávají své šediny. Nezakrývají je barvami a nechávají vlasy přirozeně hrát stříbrem. Není to cesta pro každého, ale některým ženám šediny sluší a přidávají jim na eleganci. Obzvlášť tehdy, pokud umíte pracovat s lehčím, nepříliš výrazným make-upem a naopak se nebojíte barevných a zajímavých módních kousků oblečení, mohou pro vás být stříbrné vlasy to pravé ořechové.

Foto: Freepik.com

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslava
Miroslava
28 dní

Já mít takhle krátké vlasy, tak nevyjdu z domu. Celý život jsem měla dlouhé. S přibývajícími léty již nejsou tak kvalitní, proto jsem je zkrátila na dlouhý “bob”, nebo dlouhé mikádo? Mám je dlouhé tak akorát a jsem spokojená. Délka vlasů a střih je dána dle POCITU.

Iris
Iris
5 měsíců

Hele, dámo, věnujte se doporučování účesu apod. pro svou věkovou kategorii – ženy 50+ nechte na pokoji – to pochopíte, až vám jednou taky bude 50+ 😛
Žena by měla mít účes, který jí sluší a se kterým se cítí dobře, a to nemá s tím, kolik je jí let, nic společného.