Roli papírových utěrek vždy rozříznu napůl. Má to jasný důvod, dělejte to také

Úklid domácnosti je nutností, i když nepatří mezi oblíbené kratochvíle. Proto hledáme nejrůznější pomůcky a pomocníky, jak si úklid zjednodušit a zpříjemnit. Seznamte se s univerzálním čističem na všechny povrchy, vyrobíte si jej snadno doma.

Jednoduché utírání povrchů

Téměř v každé místnosti je nutné čistit povrchy od prachu a od nejrůznějších usazenin. Doma vyrobený univerzální čistič vám úklid interiéru v mnohém usnadní. Pokud jej budete mít při ruce, čas při úklidu se výrazně zkrátí. Celkové čištění bude mnohem méně namáhavé. Univerzální čistič se dá použít na utírání jakýkoliv povrchů z různých materiálů. Potřebujete jen papírové utěrky a pár surovin.

Domácí univerzální čistič

Na čištění povrchů budete potřebovat vodu, peroxid vodíků a polévkovou lžíci prostředku na mytí nádobí. Do sklenice nalijte 300 ml vody, smíchejte s prostředkem na mytí nádobí a přidejte 1 polévkovou lžíci peroxidu vodíku. Kdo má rád domácnost provoněnou, může přidat do směsi pár kapek esenciálního oleje.

Směs přelijte do dózy se širokým hrdlem a naplňte velkým množstvím papírových utěrek. Důkladně uzavřete. Vždy budete mít při ruce praktický čistič, který je dokonalý na veškeré povrchy v domácnosti. Podobné vlhčené ubrousky jsou k dostání v drogériích, doma si je vyrobíte za zlomek ceny a ve větším množství.

Foto: Shutterstock

Papírové utěrky rozřízněte

Papírové utěrky jsou dokonale savým materiálem, ale pro čištění povrchů potřebujete menší rozměr. Proto je vhodné roli papírových utěrek rozříznout na polovinu. Obdélníky budete mít připraveny pro čištění a v uzavíratelné dóze vydrží i několik měsíců. Jakmile bude množství papírových utěrek z dózy mizet, snadno si vyrobíte novou zásobu. Domácími vlhčenými ubrousky rychle přeleštíte baterie od umyvadel a dřezů, setřete kuchyňskou linku nebo jednoduše očistíte police od prachu.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments