Rostliny v domácnosti: některé čistí vzduch, jiné dokážou uklidnit

Rostliny v domácnosti mohou být nejen příjemným dekoračním prvkem, ale zároveň i pomocníkem, který náš domov zbaví chemikálií a bude pozitivně působit na naši psychiku. Věděli jste, že některé rostliny mají schopnost pročistit vzduch a jiné nás dokážou uklidnit?

Rostliny s uklidňujícími účinky

Jako první se společně zaměříme na rostliny, které mají uklidňující účinky. Zařadit se můžeme například oblíbenou levanduli, která je známá pro svou typický fialovou barvu a nezaměnitelnou vůni. Dále sem patří i kozlík lékařský. Obě dvě rostliny si můžete umístit například do ložnice, kde si všichni chceme dopřát klid.

Rostliny, které čistí vzduch

Mezi estetické i praktické rostliny v domácnosti spadá kupříkladu šáchor nebo kávovník. Čistící účinky má mimo jiné i zelenec. Od formaldehydu, který je vzduchu vypouštěn televizi nebo počítačem, vám pomůže fíkovník pryžodárný neboli gumovník. Pokud se chcete zbavit cigaretového kouře, umístěte si do místnosti šplhavnici.

Rostliny, které mají zdraví prospěšné vlastnosti

Do třetice všeho dobrého bychom se chtěli zmínit o rostlinách, které se mohou pyšnit zdraví prospěšnými vlastnostmi. Zde bychom potemněly vyzdvihnout některé kapradiny, jako například ledviník či sleziník. Opomenout bychom neměli ani na bromélií či voděnku – těm se bude nejvíce dařit v koupelně.

Autor: Nikol Bláhová

Jsem milující maminka malé princezny a zároveň kreativní duše, která ráda skrze své články předává čtenářům nové a zajímavé informace. Vystudovala jsem IT, ale má životní cesta se měla ubírat směrem psaní. Mým snem je napsat knihu - a nejen jednu. Zdraví má každý z nás jen jedno, proto bychom o sebe měli pečovat s láskou, budu ráda, když se díky mým článkům dozvíte něco užitečného.