Rychlá obrana proti nebezpečné trombóze. Prostředky na ředění krve najdete v každé kuchyni

Nezáleží na věku ani pohlaví, jelikož trombóza může potkat každého bez rozdílu. Jedná se o srážlivost krve, což následně ohrožuje celé tělo a veškeré orgány.

Narůstá totiž možnost nejen otoků nebo křečových žil, ale také nebezpečné mrtvice. Právě z toho důvodu někteří pacienti užívají léky na ředění krve. Existují však i domácí prostředky, kterými si můžete snadno pomoci. 

Skořice

Levným a spolehlivým pomocníkem je pro ředění krve například silně aromatická skořice. Omezuje také látky, které v krvi mají schopnost vytvářet poruchy v mozku. Své tělo tak udržíte zdravé a plné síly.

Výhodou tohoto koření je skutečnost, že jej můžete nasypat do sladkých i slaných pokrmů a ještě tím tak vylepšit svá běžná jídla. Zkuste jí nasypat do ranní ovesné kaše, do orientálního hlavního chodu nebo využít při grilování se sladkou omáčkou. 

Česnek

Domácnost, která nemá česnek, o hodně přichází. Tato potravina je téměř všestranná a nabízí řešení pro spoustu zdravotních obtíží. I když je jeho konzumace lehce komplikovaná z důvodu jeho aroma, vynahrazuje česnek své nedostatky silnou léčivou silou. 

Zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu, zbavuje tělo toxinů a nežádoucích látek. Díky němu budete mít nejen zdravou krev, ale i celé tělo. 

Zázračná bylina

Minerály jsou v krvi jednou z nejdůležitějších látek. K jejich udržení napomáhá rostlina, která by neměla chybět v žádné kuchyni. Kotvičník zemní je ideální v sušené podobě, kdy se podává zalitý horkou vodou jako čaj.

Při pravidelném užívání dokáže krev vyčistit, zmírnit srážlivost, a nakonec také povzbudit sexuální touhy, což můžete brát jako příjemný vedlejší účinek. 

Pro milovníky voňavých čajů 

Jestliže vám vyhovuje spíše léčba založená na častém pití čaje, můžete vyzkoušet také přesličku. Jedná se o bylinu, která pečuje o krevní oběh a pečuje o zdravé složení krve. 

Foto: Freepik

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments