Vyvarujte se škodlivých návyků po ránu. Nejsnáze tak shodíte přebytečná kila

Je vaše ranní rutina pro každé ráno už léta stejná? Pokud bojujete s neforemným tělem nebo nadváhou, která ohrožuje vaše zdraví, možná byste měli změnit právě tuto část svého dne. Káva na prázdný žaludek spojená s cigaretou je uklidňujícím zvykem, který se vám však může v budoucnu vymstít. 

Snídaně

Možná vás překvapuje, že i něco tak neškodného, jako je snídaně, může být na seznamu škodlivých návyků. Pokud se totiž vaše první jídlo skládá z cukrů a průmyslově zpracovaných potravin, je to zásadní chyba. Začněte svůj den chytře a lépe. 

Tělo potřebuje mít na celý den energii, kterou nezíská, pokud nedostane potřebné látky. Jestliže se cítíte po snídaní stále unavení nebo příliš brzy ztrácíte energii, zkuste se poradit s výživovým poradcem, který navrhne jídelníček přímo pro vás a váš životní styl. 

Klidné probuzení

Nesnažte se své tělo hned po ránu stresovat. Nechte si pár minut na klidné probuzení. Meditujte, rozmýšlejte u snídaně o tom, co musíte přes den splnit a zkuste si i trochu zacvičit. Lepší je to na čerstvém vzduchu, ale pokud nemáte tu možnost, vaše tělo ocení i jógu u internetového tutorialu, kdy protáhnete každý sval a připravíte se na nový den. 

Určitě neodmítejte snídani kvůli tomu, že se bojíte nadbytečných kalorií. Je pro vás důležitá a dodává tělu energii. Raději si dopřejte pohyb několikrát za den a nemučte se zbytečným hladem. Věnujte se ranní procházce, otužování ve sprše nebo například Wim Hofovu dýchání. 

Cigarety se snažte omezit nebo s nimi rovnou skončit. Zpomalují váš lymfatický systém, může pro vás být obtížné shodit, nebo se dokonce zbavovat toxinů. 

Káva

Možná je nejvyšší čas vyměnit šálek ranní kávy za zelený nebo bylinkový čaj. Ranní káva totiž dokáže nepřirozeně rozházet organismus, což na vás může mít vliv celý den. Tělo může zpomalit všechny procesy, a kvůli tomu je pak těžké shodit každé přebytečné kilo. 

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.