Samolepky ze sklenic okamžitě sjedou i včetně lepidla. Tohle jste ještě neviděli

Chcete znovu použít sklenici z obchodu, ale zůstala vám na ní viset nalepená etiketa? Lze ji odstranit i bez větší námahy, chce to jen trochu fištrónu.

Pevně přilepené etikety

Když si koupíte v obchodě nějaké potraviny ve sklenicích, máte téměř jistotu, že na skle budou etikety držet zatraceně pevně. I když je zkusíte seškrábnout nebo je namočíte do horké vody, vždycky vám zůstane kousek přilepený nebo bude sklo přinejmenším upatlané od vrstvy lepidla.

Taková sklenice se pak člověku logicky nechce znovu používat.

Naštěstí existují způsoby, jak ji vyčistit snadno a rychle.

Použijte tuk

Jeden z nejjednodušších způsobů, jak zbytky lepidla či papíru ze skla odstranit, je použít tuk. Vezměte trochu oleje a naneste ho na místa, kde zbyly skvrny od lepidla nebo nalepené kousky samolepky. Nechte pár desítek minut působit, aby se olej do materiálu dobře nasákl.

Poté omyjte v horké vodě obohacené o běžný kuchyňský mycí prostředek. Nečistoty slezou dolů i bez namáhavého drhnutí.

Pomoci v odstraňování zbytků samolepek ze sklenic vám také může třeba klasické ředidlo nebo odlakovač na nehty. Tam si však dávejte velký pozor, aby se látka nedostala dovnitř sklenice, kam budete později dávat věci určené k jídlu.

Foto: Shutterstock

Na co použít recyklované sklenice?

Samozřejmě si do nich můžete připravit vlastní zavařeniny nebo třeba nakládané okurky. Do hezkých sklenic ale můžete připravit také chutné doma dělané vánoční dárky – třeba různé marmelády, sladké krémy, chutney či zeleninové pasty.

Pokud budete mít sklenice skvěle vyčištěné, rozhodně nemusíte zbytečně utrácet za nové. Popsaná víčka pak ozdobte třeba klasickou ubrouskovou metodou, kterou zakryjete předchozí nápisy. Moc hezky vypadá kombinace bílo-červených čtverců, působí až tradičně. Ale můžete na víčko nalepit třeba i tematicky laděné ubrousky nebo motivy zvířátek. Ozdobit se dá samozřejmě i samotná sklenice nebo na ni připište osobní vzkaz!

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments