Stát musí Čechům vracet velké peníze. Někomu i 100 tisíc korun. Přihlaste se rychle, než vám to propadne

Letošní rok nebyl vůbec jednoduchý, a to především po finanční stránce. Ačkoliv energetická a inflační krize probíhaly hlavně v minulém roce, až letos mnozí pocítili jejich skutečné a dlouhodobé dopady. Podle ekonomů se to přitom jen tak nezlepší a čeká nás další náročný rok.

Na poslední chvíli

V roce 2024 je navíc potřeba počítat s tím, že stát již nebude lidem finančně pomáhat, ale naopak po nich bude chtít v rámci konsolidačního balíčku vybrat peníze zpět. Je tedy třeba hledat nejrůznější způsoby, jak si polepšit. A takové skutečně existují.

Je třeba klidně možné, že vám stát dluží peníze, které jste si od něj ještě nevyzvedli. Je tomu skutečně tak. Finanční správa vyzývá všechny, kdo měli před nějakou dobou aktivováno důchodové spoření v rámci druhého pilíře, který byl posléze zrušen.

Ne všichni se ale o prostředky přihlásilo. Celkem zde zbývá balík ve výši 3,5 milionu korun. Finanční správa přitom hrozí, že kdo se nepřihlásí do konce roku 2023, tomu peníze jednoduše propadnou, respektive budou převedeny do státního rozpočtu.

Pakliže to ještě chcete stihnout v termínu, už připadá v úvahu zřejmě pouze podání přes datovou schránku, které se ještě vezme v potaz. Avšak, pokud to tímto způsobem dělat nechcete, možná přeci jen budete mít štěstí. Úřady obvykle dávají k dobru určitou dobu navíc, které lze využít, a tak zřejmě vezmou v potaz ještě i ty žádosti, které přijdou třeba v prvních lednových dnech, i když už to bude po oficiálním termínu. Každopádně už ale vůbec neotálejte.

Foto: Shutterstock

Někdy i vysoké částky

Nejčastěji zde mají jednotlivci tisícové částky. Někdy ale třeba i desetitisícové a najdou se i tací, kteří by po odeslání žádosti dostali více než 100 tisíc korun. To už jsou významné peníze, o které nechcete přijít.

„Většina účastníků má na účtech druhého pilíře u finančních úřadů uložené prostředky do 200 Kč. Najdou se ale i případy přesahující sto tisíc korun, propadnutí takové částky by jejich majitele po Novém roce určitě mrzelo,“ informovala šéfka Finanční správy Simona Hornochová.

Nejde tu o to, že by si stát chtěl peníze nechat, ale jednoduše potřebuje, abyste se o ně aktivně přihlásili. Finanční správa následně vyhoví a do třiceti dnů žádost zprocesuje a peníze vyplatí.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Dvořák
Dvořák
3 měsíců

Neurologie Vám nedokáže uděkat změnu léků v okresní nemocnici a poradit se s krajskou nemocnici
aby pacient nemusel na změnu léků
daleko.

Dvořák
Dvořák
3 měsíců

Neurologie pokud nebude přemýšlet
hlavou jak počítačem a pomocnými silami pracovat s pacientem a léčit
pacienta doma což je levnějši než v nemocnici.

Dvořák
Dvořák
3 měsíců

Neurologie nedokáže komunikovat
s pacienty přes počítače.
Vyšetrovať pacienty klienty na dálku
přes obvodní lékaře.
Psát zdravotní zprávy z Prahy
do K. Varů atd. pacientům.
Neurologie jsou nevzdělaní blbci vůči
pokroku aby za ními pacienti pořád jezdili do center.. Praha, Brno,

Dvořák
Dvořák
3 měsíců

V kapitalismu je zapotřebí neurologii
zcela přestavět protože to co předvádí
tento obor je otřesné.!!

Dvořák
Dvořák
3 měsíců

V kapitalismu neumějí pracovat lidé
v oboru neurologie a požadují tisíce.

Dvořák
Dvořák
3 měsíců

Kapitalismus je systém kde lidé jsou
ždímaní jako hadr na podlahu

Last edited 3 měsíců by Dvořák
Dvořák
Dvořák
3 měsíců

V kapitalismu pracuji lidé jako otroci ale neuvědomují si tuto roli.

Dvořák
Dvořák
3 měsíců

Kapitalismus je systém ve kterém
zahynou postupně lidé kteří pracují.