Šéfkuchař, který ohromil i Pohlreicha. Zavřel restauraci a zemřel

Nesmírně smutná zpráva zasáhla celý český gastronomický svět, a to hned dvojnásobná. Je to až neuvěřitelné, ale jen pár dní poté, co oznámila ukončení provozu vyhlášená hodonínská restaurace Westy, která svého času ohromila i Zdeňka Pohlreicha, přichází ještě smutnější zpráva. Její majitel a šéfkuchař v jedné osoby Ludwig Westermair zemřel.

Špička v oboru

Restaurace Westy oznámila konec před několika týdny, přičemž původním záměrem bylo dokončit ještě měsíc říjen a poté si dát přinejmenším pauzu. Majitelé nechávali budoucnost otevřenou, jakkoliv dávali jasný průchod svému pohledu na současnou situaci, která podle nich byla jen obtížně udržitelná.

Restaurace Westy ale nakonec už nikdy neotevře. Odešel totiž její šéfkuchař a majitel, jak informovala jeho manželka Jana na sociálních sítích. “Své povolání miloval a dával do něj vždy a bez výhrady vše, co uměl včetně svého vlastního srdce celých 46 let. Ve vzácných chvilkách klidu, kdy jsem se jej ptala, co by dělal, kdyby mohl začít znovu, vždy mi s úsměvem řekl, že by si opět vybral to stejné,” napsala na Facebooku a dodala, že jeho srdce už neuneslo události posledních let. Sám Ludwig se přitom těšil na dobu odpočinku, kterou plánoval s manželkou aktivně prožít.

Foto: Westy Restaurant

Vařil pro celebrity

Ludwig Westermair byl původem Rakušan, ale významnou část své kariéry spojil s Českou republikou, kde vybudoval vyhlášený podnik. Svého času ho navštívil i šéfkuchař Zdeněk Pohlreich v rámci pořadu Ano, šéfe. Na rozdíl od většiny jiných restaurací však neměl co kritizovat. V Ludwigovi okamžitě poznal sobě rovného.

Že šlo o skutečnou kuchařskou extratřídu, přitom dokládají i slavná jména, pro které Westermair vařil. Najdeme mezi nimi další legendy ve svých oborech, jako je Niki Lauda, Hugh Grant nebo Arnold Schwarzenegger.

Foto: Westy Restaurant

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments