Seznamte se s moringovým olejem. Je skvělý na akné, polámané vlasy i vrásky

Tradičně se moringový olej používá v Indii a Himalájích, ale jako pleťová kosmetika byl známý již ve starověkém Egyptě. Vysoký obsah látek s antioxidačními účinky omezuje tvorbu škodlivých volných radikálů.

Nejčastěji je součástí pleťových přípravků, ale má i antiseptické a protizánětlivé účinky, takže pomůže i s hojením drobných poranění, jako jsou říznutí, modřiny a škrábance. Pokožku pochopitelně vyživuje a je lepší volbou než například olivový olej.

Proti stárnutí

Nikdo z nás nechce stárnout. Zatímco čas nezastavíme, jeho podpis na pokožce však lze už dost dobře zpomalit. Moringový olej díky svému obsahu živin a antioxidantů pomáhá proti vráskám a zpomaluje proces stárnutí.

Přirozený lesk

Unavená a mastná pleť nikdy nevypadá dvakrát dobře. S tím ovšem dokáže tento olej pomoci. Pleť vyčistí a ta bude přirozeně lesklá. Zdravě vypadající pleť i bez nutnosti se líčit.

Bojuje s akné a černými tečkami

Černé tečky a akné jsou nejběžnějšími problémy pleti. Mnohdy nezaberou ani kosmetické produkty za tisíce korun. Moringový olej je skvělým pomocníkem, který bojuje i proti těmto problémům.

Léčí odřeniny, popáleniny a říznutí

Řízli jste se, nebo vás pokousal nějaký hmyz? Takový malá rána dokáže být pěkně nepříjemná. Stačí ovšem preventivně aplikovat olej, který bude napomáhat hojení a zároveň bránit vzniku infekce.

Pevnější vlasy

Máte problém s lámavými vlasy? Zkuste pravidelně užívat moringový olej, který díky obsahu vitamínů a minerálů pomáhá vlasovým folikulům. Výsledkem budou pevnější a zdravější vlasy, zcela přirozenou cestou.

Autor: Lucie Proutková

V mládí jsem často trpěla zdravotními problémy. Lékaři mi moc kloudného neporadili, ale zato předepisovalo jeden lék za druhým. Nakonec jsem se rozhodla poradit si sama zdravějším životním stylem. A ono to vyšlo - tak ráda poradím druhým.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments