Signály špatně fungujících plic. Důležitý orgán mohou sužovat různé problémy

Zhoršená schopnost dýchání, pálení v oblasti plic, kašel, tlak na hrudi a mnoho dalších příznaků vám může naznačovat, že jsou plíce v ohrožení. Ptáte se proč? Nemusíte kouřit ani se pohybovat v prašném prostředí, a přesto se u vás mohou problémy objevit. Poznejte je včas.

Nepodceňujte zánět

Suchý kašel a následné vykašlávání hlenu. Zánět průdušek váš může potrápit během chřipkového období, ale i při běžném nachlazení.

V tomto případě se nevyplatí příznaky přecházet, ale přepnout tělo na klidový režim a věnovat se převážně jen odpočinku, příjmu tekutin, prospěšných látek, jako jsou vitamíny a minerály.

Možná vás trápí astma

Astma, které je teprve v počátku nemusí pacient hned pocítit. Příznaky jsou lehké, a proto je mnoho lidí podceňuje. Jde převážně o pocit zhoršeného dýchání, sípání, kašel nebo potíže s nádechem a výdechem.

Mnoho lékařů doporučuje se postupně začít sportovat s tím, že pacienta monitorují, čímž se může stav zlepšit. V pokročilé formě už je třeba přistoupit k lékům, které uleví od nejhorších symptomů.

Problémy způsobuje i alergie

Alergie se nemusí projevit jen na kůži jako zarudnutí nebo svědění. Jsou i další příznaky a jedním z nich je právě zhoršené dýchání. Jestliže jste v nezdravém prostředí, kde je plno prachu nebo srsti, možná se potýkáte s alergií a vaše plíce se jí snaží překonat.

Začněte jednat včas

Nepodceňujte vyšetření a nechte se otestovat, abyste mohli alergen rozpoznat a úspěšně se mu vyhnout.

V tomto případě se odborníci často shodují na tom, že je lepší alergen ve svém okolí potlačit, vyhýbat se mu a začít s vhodnou léčbou, která může stav uvést opět do normálu.

Významným problémem může být také rakovina. Při neobvyklém kašli a těžkém pocitu na plicích navštivte lékaře, který stanoví, zdali se jedná skutečně o závažnou nemoc, či obyčejné lehké nachlazení.

Foto: Freepik

Autor: Tereza Hotovcová

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.