Škodlivé návyky po ránu vás stojí přebytečná kila. Zbavte se jich a hubnutí půjde samo

Zdá se vám ráno jako zanedbatelná a zbytečná část dne, která nemá vliv na váš organismus? Chyba. Právě v tuto denní dobu je totiž nutné se vyvarovat určitým zlozvyků, které pak vedou k nabírání na váze. Jestliže si na tyto chyby dáte pozor, můžete se časem těšit z krásné postavy a pevného zdraví.

Když vynecháte snídani

Mnoho lidí se domnívá, že když vynechá snídani, ulehčí tak svému tělu a zbaví se přebytečných kil. Takový proces ale bohužel funguje přesně naopak. Dopoledne potřebuje mozek i další orgány spoustu energie. Tu nezískáte z průmyslově zpracovaných potravin, ale jedině z kvalitní stravy. Dopřejte si proto ráno ovoce, mléčné výrobky, zeleninu, ořechy a nastartujte svůj den nejlépe, jak můžete.

Když opomíjíte pohyb

Není nutné, abyste po ránu podávali ty největší a rekordní sportovní výkony. Bohatě postačí, pokud se po probuzení protáhnete, zajdete si na procházku a připravíte své tělo na to, že se bude během dne aktivně hýbat. Pokud takový návyk doplníte ještě o otužování ve sprše, vaše zdraví bude pevné velmi dlouho.

Foto: Shutterstock

Neroztahujete závěsy

Malý orgán umístěný v hlavě, nazývaný jako šišinka velmi dobře reaguje na světlo. Večer, když uleháme, bychom měli světlo omezit, a tím nás tato část těla připraví na spánek a regeneraci. Stejné je to ale také po probuzení, kdy potřebuje naopak světlo, aby se dokázala probudit a říci tělu, že je čas se hýbat, přemýšlet a využívat více energie. Nebraňte se proto roztažení závěsů či žaluzií a vpusťte do svého domova více světla.

Nedodržujete pitný režim

Kvalitní ranní kávu si klidně můžete dopřát, ovšem nezapomínejte, že vaše tělo spíše vysušuje. Proto si vždy ráno dejte sklenici vody, čerstvě vymačkané šťávy nebo smoothie z více druhů ovoce, které vám navíc dodá potřebné vitamíny. Pokud do vody vymačkáte trochu citronu, vytvoříte v žaludku více zásadité prostředí a budete se cítit lépe.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Málková

Zdravý životní styl a objevování nových receptů je něco, co ji vždy naplňovalo, a proto se zde s vámi dělí o své poznatky.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments