Atopický ekzém: Jak si s ním poradit?

Každý z nás pravděpodobně zná někoho, kdo trpí atopickým ekzémem. Jedná se o poměrně časté kožní onemocnění. Pokud vás tento problém rovněž trápí, je určitě dobré si ujasnit, jaké máte možnosti léčby, respektive jakým způsobem se dají zmírnit projevy tohoto onemocnění.

Co je atopický ekzém?

Z kožních nemocí patří atopický ekzém k těm nepříjemným, zejména proto, že pokud jím trpíte, budete s ním pravděpodobně bojovat dlouhodobě, možná celý život. Neexistuje totiž univerzální lék, který by nemoc jednou provždy odstranil.

Atopický ekzém je kožní nemocí, zpravidla se projevuje už od útlého mládí, často však lidi provází i v dospělosti. Charakteristickými znaky jsou zčervenání pokožky, tvorba otoků a vyrážek na kůži, jejich mokvání. Mnohdy má člověk neustálou potřebu se drbat, protože pokožka intenzivně svědí. Na první pohled rovněž může být vysušená, což je způsobeno tím, že ztrácí schopnost zadržovat vodu.

S atopickým ekzémem se setkávají lidé, kteří mají citlivější pokožku. Jedná se o onemocnění, u něhož hraje významnou roli také dědičnost. Pakliže nemoc měli vaši rodiče, je docela velká pravděpodobnost, že se u vás projeví.

Jak se atopický ekzém léčí a co pomáhá?

V okamžiku, kdy u vás dermatolog, potažmo třeba lékař při preventivní prohlídce, zjistí, že máte atopický ekzém, dají se snížit příznaky určitými vhodnými léky. Důležitá je pak rovněž dobrá životospráva a hlavně pravidelná péče o pokožku. Doporučuje se užívat zvláčňující přípravky. Dermokosmetika dnes nabízí speciální krémy a oleje, díky nimž patřičně zjemníte pokožku, dodáte jí potřebnou vitalitu, tudíž dojde ke zmírnění projevů nemoci. Krémy zmírní zarudnutí kůže, ta vás přestane nepříjemně a intenzivně svědit. Vždy je však vhodné se před použitím konkrétních přípravků poradit se specialisty, ideálně dermatology.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments