Škrábance na podlaze okamžitě zmizí. Do Česka přišel způsob, který funguje stoprocentně

Dřevěná podlaha vypadá nádherně a v interiéru vytváří útulný dojem. Bohužel je však náročnější na údržbu a nejrůznější fleky jsou více viditelné. Poradíme vám, jak se nevzhledných šmouh na dřevěné podlaze zbavit. Půjde to s nulovými výdaji.

Výborné jsou staré tenisáky

Pokud máte doma starý tenisák, nejlépe co nejvíce ohraný, máte výborný leštící prostředek na podlahu. Jakákoliv šmouha od černých nebo hnědých podrážek půjde tenisákem jednoduše vygumovat. Stačí když budete pod mírným tlakem šmouhu tenisákem přejíždět. Míček by měl být stále lehce chlupatý, na chloupcích ulpívají nečistoty a ty snadno z tenisáku stáhnete, jakmile se jich zbavíte na podlaze.

Tenisák vám poslouží i v případě, že je podlaha ušpiněná voskovkami nebo pastelkami. Šmouhy dostanete pryč bez použití drahých čistících prostředků.

Tenisák v domácnosti

Tenisáky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a byla by škoda starých míčků nevyužít v domácnosti. Můžete si z nich vyrobit například zarážku na dveře nebo jimi podložit nábytek v místech, kde dochází k poškrábání podlahy při stěhování skříněk nebo posouvání židlí. Rozstříhání na kousky do požadovaného tvaru umožní získat hned několik podložek na nohy židlí. Jsou mnohem odolnější než zakoupené nálepky s tenkou vrstvou textilie.

Foto: Shutterstock

S tenisákem do sušičky

Čisté míčky můžete vkládat do sušičky, postarají se o načechrání prádla během sušení. Oceníte to zejména v případě, kdy sušíte umělé kožešiny, koberečky nebo větší kusy textilií. Prádlo po sušení s tenisáky bude mít mnohem méně žmolků a bude zmačkané ještě méně. Tenisáky částečně zachytí chlupy a vlasy, které by byly na oblečení a kterých jste se nezbavili při praní.  

Až budete příště po tenise odhazovat plechovku postarších tenisáků, myslete na jejich využití v domácnosti. Namísto na skládce mohou sloužit například jako hračka pro domácí mazlíčky.

Foto: Shutterstock

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments