Skrytá funkce kleští, kterou výrobci utajují. Hodí se vám při návštěvě přátel

Štípačky, kombinačky, sikovky…Žádný pořádný kutil si život bez kleští nedokáže představit. Používáme je převážně na štípání tvrdých materiálů, dotahování, pak také na uchopování, případně vytahování předmětů. Téměř každá profese má své vlastní kleště: elektrikářské, hutnické, zámečnické, instalatérské, kadeřnické, zubařské, dokonce i porodnické. Kleště jsou prostě zázračným nástrojem, a to ještě nevíte, k čemu všemu dalšímu se dají použít.

Zachraňte párty

Pokud se vám to nikdy nestalo, tak jste požehnaný hostitel, ale celkem ošemetná je situace, kdy láhev vína čeká na otevření … a vývrtka nikde. Jak v takovémto případě postupovat? Do korkového špuntu zašroubujte dostatečně hluboko šroub šroubovákem. Pak sáhněte po kleštích, těmi šroubek sevřete a špunt vytáhněte. Heureka!

Rozlouskněte si pár ořechů

Kladivem se vám do ořechů bušit nechce a louskáček nemáte. Nevadí, vystačíte si i s nastavitelnými kleštěmi neboli sikovkami.

Vyrobte si handsfree světlo

Pokud nemáte v dílně halogen, který nasměrujete, kam potřebujete, nezoufejte, popadněte kleště, gumičku, dostatečně silnou baterku (svítilnu) a jdeme na to. Do rozevřených kleští vložte baterku a tu opřete o podložku (např. stůl) pod úhlem, který vám vyhovuje. Rukojeti kleští pak zafixujte silnější gumičkou tak, aby se vám nerozjížděly.

Foto: Shutterstock

Prodlužte životnost lámacího nože

Jakmile se vám ulamovací nůž ztupí, musíte daný dílek odlomit. Životnost tohoto dílku však můžete docela jednoduše prodloužit tím, že jeho malou část uštípnete kleštěmi. Bude sice řezat o trochu hůř, ale nebudete muset každou chvilku kupovat novou náplň do nože. Při této dobrodružné aktivitě si vždy raději nasaďte ochranné brýle.

Bruste bezpečně

Potřebujete-li zbrousit malé předměty o brusný kotouč, bez kleští se neobejdete, pokud nechcete přijít o prsty. Kleštěmi předmět uchopíte a u broušení přidržíte. Navíc budete mít nad celým procesem o něco větší kontrolu, ta vám zaručí preciznější výsledek.

Foto: Shutterstock, zdroj: familyhandyman.com

Autor: Hana Bordovská

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
10 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vladimír Urbánek
Vladimír Urbánek
1 rok

Já chápu, že jediným účelem všech článků na tomto webu není přinést něco nového, ale přimět čtenáře, aby kliknul. Ale přesto se ptám: To Vám fakt nevadí podepsat se pod tak ubohé texty? Anebo celá redakce pro jistotu používá pseudonymy?

Radomír
1 rok

Konečně funkce , která ukazuje úroveň na jakou jsme se od jara dostali ! A příště o rozděláváni ohně ! Díky ! 😂

Svoboda
Svoboda
1 rok

Pani Bordovská,já vím že jste právě objevila Ameriku,ale držte se radši plotny u kamen a řekněte starému ať vám zkrátí řetěz do kuchyně,protože takovéhle bláboly,to chce opravdu bezmozka s propiskou🤣 🐔.

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Svoboda

Naopak, je velmi chytrá. Dokáže z vohna uplést bič 😄

Jan kopecky
Jan kopecky
1 rok

Genialni lide na zapade tyhle funkce klesti vyuzivaji odpradavna; ale 98% cechu o nich nevi

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Jan kopecky

Ještě napovídejte! 😄

Jaroslav
Jaroslav
1 rok

A co před námi výrobce teda tají??

Tomáš
Tomáš
1 rok
Reply to  Jaroslav

To je přece tajné 😄

Petr
Petr
1 rok

Běžně chodím na návštěvy s kleštěma a se šroubama😄

Martin
Martin
1 rok

🤦🏻‍♂️