Skutečně musí rýma trvat 7 dní? Jak se jí zbavit rychleji?

Období nachlazení je v plném proudu. Neustálé a velice rychlé změny počasí se na nás bohužel podepisují, imunitní systém se s tak překvapivými změnami nedokáže vyrovnat a podléhá virům a nachlazení. Naštěstí mnozí trpí jen obyčejnou rýmou, které se lidově říká “mužská nemoc”. Všichni se však shodneme na tom, že rýma je nepříjemná komukoli, je zákeřná a komplikuje nám život. Proto je dobré s ní umět zatočit, a to velice rychle. Otázkou však je, jde to vůbec?

Neléčená rýma trvá sedm dní, léčená týden. To tvrdí nejen mnozí odborníci, ale především naše babičky, které si za svým tvrzením stojí. O neléčené rýmě je to možná pravda, o léčené to být pravda nemusí. Rýmu je totiž možné vyléčit přes noc!

Fenyklový čaj je rychlý a účinný pomocník

Pokud se chcete rýmy zbavit rychle, je načase to vyzkoušet s fenyklovým čajem. Když imunitní systém selže a rýma se dostaví, je třeba tělo prohřát a pročistit ho. K tomu právě slouží fenykl, případně anýz.

Fenyklový čaj však vařte z bylinky (z koření), nikoli ze sáčku. Co se týče slazení, preferujte med před jinými sladidly.

Cibule jako pomocník číslo 2

O cibuli se říká, že je zázračná. Pomáhá ulevovat od mnoha zdravotních neduhů. Dokonce pomůže i při rýmě, kterou vyléčí doslova za noc. Stačí, když si nakrájenou cibuli necháte v misce na nočním stolku. Na slabší rýmu to zabírá, na silnější je lepší udělat si z cibule sirup, a to tak, že se nasekaná cibule spojí s medem a konzumuje se puštěná šťáva.

Když prohřejete tělo, rýma zmizí

Babičky zastávaly ten názor, že se tělo musí kompletně prohřát, aby rýma mohla zmizet. Ideální tedy je namočit ruce až po lokty v horké vodě, to samé udělejte s nohama. Čím déle v horké vodě vydržíte, tím lépe. Ucpaný nos se uvolní, sliznice se stáhne, stejně tak se stáhnou cévy v těle.

Autor: Tereza Čierníková

Pro magazín AAzdraví píše od srpna roku 2018. Milovaná práce jí každý den umožňuje nahlížet na zajímavá témata a také se věnovat koníčkům v podobě plavání a čtení.