Skvělé pokojovky, které zajistí čerstvý vzduch v místnosti. Lepší než čistička vzduchu, navíc přírodní

Pokojové rostliny jsou krásnou dekorací, pomáhají s akustickými vlastnostmi místností, zlepšují vzduch a pohled na ně působí uklidňujícím dojmem. Jaké druhy zvolit, aby byly nenáročné na pěstování a aby pomohly zlepšit vzduch v místnosti? Poradíme vám.

Více kyslíku díky pokojovkám

Pokojové rostliny mohou být nenáročné nebo vyžadovat složitou péči. V uspěchané době asi každý zvolí raději ty, které nevyžadují od pěstitele přehnanou aktivitu. Poradíme vám, o které pokojové rostliny se nemusíte příliš starat, můžete si je pořídit do každé domácnosti. Vybrali jsme druhy, které produkují hodně kyslíku.

Domácí pěstování aloe

Aloe vera je silná léčivka, rostlina má téměř všestranné použití při léčbě kožních potíží. Během pěstování je nenáročná, potřebuje jen slunné stanoviště. Aloe zvyšuje množství kyslíku v místnosti, z místnosti absorbuje oxid uhličitý, oxid uhelnatý a formaldehyd. Je to malá čistička vzduchu.

Do vlhkých místností fíkus

Fíkus je nádhernou rostlinou a může vyrůst do závratných výšin. Je ideální do místností, kde je vysoká vlhkost. Není náročný na umístění, protože nepotřebuje mnoho světla. Při pěstování nevyžaduje přílišnou péči a ze vzduchu odstraňuje formaldehyd.

Dobře se rozrůstá i břečťan. Ten potřebuje nižší teplotu, je ideální na chodby. Může se plazit po místnosti a vytvořit atraktivní prvek. Ze vzduchu odstraní velké množství toxinů.

Foto: Shutterstock

Zelenec a tchynin jazyk pro každého

I kdybyste patřili do kategorie pěstitelů, kterým „zdechne i umělá kytka“ nemusíte se bát pěstování zelence či tchynina jazyka. Obě pokojovky jsou nenáročné a potřebují jen občasnou zálivku. Zelenec potřebuje slunce nebo polostín, ze vzduchu pak odstraňuje formaldehyd, styren a oxid uhelnatý. Tchynin jazyk je vhodný do všech ložnic, protože produkuje kyslík i během noci.

Nenáročný lopatkovec

Na parapetech jsme si oblíbili i lopatkovec. Rostlina pročistí vzduch a je krásnou dekorací, která může kvést různobarevnými kvítky.

Foto: Shutterstock, zdroj: Bhg

Autor: Veronika Majerová

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments