Skvělý fígl dokonale obnoví spáry v obkladech bez námahy. Jednou přetřete a budou jako nové

Zatímco keramické obklady v naší domácnosti zůstávají v průběhu času stále stejné, spáry po čase mění svou barvu a objevují se na nich první skvrny nebo nečistoty. Jak se postarat o to, aby byly zase jako nové?

Prevence je nejlepší řešení

Snažit se o to, aby byla koupelna stále dobře odvětrána, to je základ. Zejména pokud se jedná o menší místnost bez okna, je dobré se po sprchování a koupání snažit dobře místnost vyvětrat. Pomáhá také utřít povrchy do sucha a hadr vyvěsit ven, aby opět na druhý den posloužil. Snažte se spáry i kachličky pravidelně utírat, aby na nich neulpívala přebytečná vlhkost. Předejdete vzniku nepříjemných plísní, se kterými se bojuje velmi složitě.

Zkuste pastu z jedlé sody

Pasta z jedlé sody se osvědčuje na mnoha typech povrchů. Dokonale se postará o vyčištění sanity, vodovodních kohoutků, ale také právě spár v obkladech. Stačí, když jedlou sodu smícháte s troškou vody a vytvoříte pastu. Tak se snadno zbavíte nečistot i v těch místech, kde se běžné čištění provádí velmi složitě.

Nechte špínu vyšumět

Druhým tipem je smíchat jedlou sodu s vodou a natřít ji na obklady a spáry. Následně směs postříkejte octem, který jste vložili do rozprašovače. Počkejte, až proběhne chemická reakce. Následně nechte prostor dobře vyvětrat. Po čtvrt hodině omyjte spáry houbičkou, pěkně místo po místu. Nečistoty budou uvolněné, bude snadnější je nadobro odstranit.

Foto: Shutterstock

Parní čistič

Další prostředek, který vám pomůže odstranit velké množství nečistot. Parní čistič dezinfikuje a odstraňuje špínu i odolné mikroorganismy bez použití chemických látek. Zbavíte se virů, bakterií i plísní. Nezapomeňte po čištění povrch dobře vysušit, abyste naopak nepodpořili růst plísní.

Pero pro opravy spár

Zdá se vám, že jste již vyzkoušeli vše, ale barva spár se stále nemění? Pro menší zasažené plochy si můžete pořídit speciální pero určené pro obnovu spár, na větší plochy už je lepší koupit novou spárovací hmotu a kachličky v koupelně přespárovat.

Je na čase zatočit s nevzhlednými spárami. Existuje hned několik možností, jak na to.

Foto: Shutterstock

Autor: Tomáš Kavka

Redaktor serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments