Skvělý fígl, který zajistí čtyřnásobnou úsporu elektřiny. Takto ušetříte velké peníze

Ušetřit peníze za elektřinu může být někdy nesmírně obtížné, zvlášť pokud se za ni platí vysoké účty. Avšak existuje jednoduchý fígl, který vám může pomoci ušetřit až čtyřikrát více než obvykle.

Ušetřete v kuchyni

Prostor kuchyně je jednou z největších spotřebitelů energie v domácnosti, zejména pokud ji pravidelně používáte každý den. Vaření doma pro celou rodinu je samozřejmě úspornější než nakupování jídla v restauracích nebo polotovarů, ale v současné době, kdy je energie drahá, to může být velmi nákladné.

Neotvírejte troubu během pečení

Elektrická trouba je velmi účinná při pečení kuřecího masa, ale kolikrát ji otevíráte, abyste maso obrátili z důvodu lepšího propečení? Každé otevření trouby způsobí značné ztráty tepla. Stejně tak špatně použitá elektrická plotýnka v kombinaci s nevhodným hrncem může zbytečně spotřebovávat energii. I použití keramického nádobí nebo rychlovarné konvice také může vést ke zbytečné spotřebě energie.

Používejte pokličku

Je šokující, kolik lidí stále vaří těstoviny nebo brambory bez poklice. To způsobuje velké úniky tepla. Stačí přiklopit poklicí a můžete vařit na nižší stupeň po kratší dobu, což je mnohem úspornější než neúsporné vaření bez pokličky, které může být až čtyřikrát dražší. Nenechávejte vroucí vodu probublávat na sporáku – jde o velké plýtvání energií, a navíc může hrnec přetéct.

Foto: Shutterstock

Jak ještě ušetřit?

Existuje několik způsobů, jak se dá v kuchyni ještě ušetřit.

  1. Vyberte si účinné a energeticky úsporné spotřebiče, jako je například energeticky úporná trouba nebo varná konvice s účinnou izolací.
  2. Využívejte příkonu vařiče na minimum potřebné k vaření.
  3. Vyhněte se používání velkých hrnců nebo pánví na malém plameni, což zbytečně spotřebovává energii.
  4. Vyhněte se používání myčky nádobí v případě, že jste jednočlenná nebo dvoučlenná domácnost. Mytí nádobí ručně je v takovém případě úspornější než myčka.
  5. Vypínejte spotřebiče, když je nepotřebujete, a vytahujte je z elektrické zásuvky.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
2 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tomáš
Tomáš
1 rok

Který je ten skvělý fígl?

Jan
Jan
1 rok
Reply to  Tomáš

Nic nezapinat