Sladidlo, které vás ochrání před mrtvicí a posílí imunitu

Sladidlo, které vám představíme, má nízký glykemický index a je vhodnou náhradou bílého cukru. Ochrání vás před mrtvicí a posílí váš imunitní systém. Řeč je o javorovém sirupu. Chutná po ořeších a medu. Hodí se třeba na palačinky a lívance.

Pochází z Kanady, kde jej považují za tekuté zlato. Z provincie Quebec pochází až 70 % světové produkce. Získává se z mízy cukernatých javorů. Kromě sacharózy obsahuje vitamin B, vápník, železo, zinek a mangan. Bojuje se záněty, snižuje škodlivý LDL cholesterol a má kladný vliv na správný vývoj chrupavek i kostí u dětí.

Na posílení imunitního systému

Pravidelná konzumace javorového sirupu posílí imunitní systém, protože má silné antimikrobiální vlastnosti. Zinek obnovuje hladinu bílých krvinek. Bojuje proti koloniím bakterií zvaným biofilm, které velmi často odolávají běžným metodám léčby.

Pro posílení činnosti srdce

Javorový sirup podporuje zdraví našeho srdce. Vysoký obsah zinku nás ochrání před kardiovaskulárními chorobami, jako jsou mozková mrtvice nebo ateroskleróza. Zinek zlepšuje funkci buněk, které tvoří vnitřní výstelku tepen a posiluje cévy.

Na zlepšení zdraví mužů a produkci testosteronu

Javorový sirup také značně přispívá k udržení reprodukčního zdraví u mužů. Vysoký obsah zinku v javorovém sirupu udržuje dostatečnou hladinu testosteronu, má příznivý vliv na tvorbu spermií a udrží prostatu v kondici.

Pro zvýšení energie a proti únavě

Díky velkému zdroji mnoha minerálů v javorovém sirupu, můžete zahnat únavu a získat potřebnou energii. Díky obsahu sacharidů slouží jako zdroj energie před tréninkem. Antioxidanty pomohou i k rychlé regeneraci po intenzivním cvičení.

Foto: Shutterstock

Na zlepšení stravu pokožky

Javorový sirup obsahuje 24 antioxidantů. Zkuste nahradit rafinovaný cukr přírodními sladidly. Celkový příjem zvýšíte stejně, jako když sníte porci ořechů nebo bobulového ovoce. Ochrání pokožku před poškozením volnými radikály a předčasnému stárnutí.

Javorová voda proti dehydrataci a pro lesk vlasů

Javorová voda je vyrobena z podzemní vody smíchané s mízou z javoru a obsahuje pouze 2 % cukru. Sportovci ji pijí pro zamezení dehydratace po docvičení. Konzumace javorového sirupu posílí pevnost a růst vlasů. Javorová voda jim dodá lesk a pružnost. Proti suchým vlasům pomáhá maska z rozmačkaného banánu s avokádem s trochou olivového oleje a javorového sirupu aplikovaná na 20 minut.

Foto: Shutterstock, zdroj: Healthline

Autor: Pavla Růžičková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.