Slaměnkový olej aneb zázrak nesmrtelnosti

Slaměnku většina zná coby okrasnou květinu či jako slaměnou dekoraci v podobě barevných květů. Rostlina, která připomíná letní slunce a nikdy neuvadá, má však výjimečné vlastnosti a blahodárné účinky v podobě slaměnkového oleje.

Slaměnka je u nás známá květina, která zdobí zahrádky svými barevnými kvítky. Jelikož slaměnka neuvadá, ani po utržení. Snad každý ji zná prostřednictvím drobných květů. Nejen že rostlina po utržení neuvadne, ale dokonce v sobě uchovává velmi vzácný esenciální olej. A v něm je ukryta veškerá síla. Kvalita oleje je ovlivněna nejen pěstováním rostlin, ale zejména zkušenostmi destiléra.

Bojovník proti stárnutí

Slaměnkový olej dokáže ovlivnit rychlost stárnutí, zjemňuje vrásky, projasňuje pokožku, účinně ji obnovuje a působí takté antibakteriálně. Olej, který omlazuje pleť. Rovněž je olej jednou z nejčastějších složek v kosmetických přípravcích. Zakoupený éterický olej si můžete přidat do výživného pleťového oleje.

V letním období je výhodnější používat hydrolát, který jednak můžete nosit u sebe v kabelce a kdykoliv v neředěné formě aplikovat přímo na pokožku, využití najde i jako účinné pleťové tonikum a efektivní přípravek pro zklidnění podrážděné a zarudlé pokožky, ať už od sluníčka, zranění při holení, po kousnutí hmyzem apod. Vzhledem k tomu, že hydrolát je vlastně destilovanou vodou, velmi dobře se vstřebává do pokožky, kterou zároveň i hydratuje. Použít lze i na velmi suchou pleť, u některých forem suchého ekzému, lupénce apod.

Balzám nejen na bolavou duši

Ve stresových situacích je slaměnkový olej hotovým zázrakem. Sami si prostřednictvím několika kapek můžete promasírovat spánky, což přináší úlevu od napětí, stresu i bolesti hlavy. Éterický olej ze slaměnky uklidní po stresové situaci i emočním vypětí, je přínosný všude tam, kde je napětí, strach apod.

Slaměnkový olej dokáže uvolnit, pomalu, lehce a efektivně. Je vyhledávaný pro své aromaterapeutické účinky, tj. stimuluje nervovou soustavu, vhodný při nachlazení, aktivace zdravého růstu buněk, regenerace pokožky apod.

Autor: Kateřina Lulková

Externí autorka magazínu AAzdraví.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments