Slavná herečka si za manžela vzala autistu. Má prý skvělé chování. Jejich syn to zřejmě dostal taky

Porucha autistického spektra nemusí být vždy kdovíjakým důvodem ke znepokojení. Potvrzuje to oblíbená herečka Amy Schumerová, která rozvířila debatu o tom, že její dvouletý syn Gene zřejmě bude s autismem diagnostikován.

Herečce to nevadí

Její manžel Chris Fischer totiž autistou je. “Myslím, že statistika říká poměrně jasné, že bude mít pravděpodobně autismus,” uvedla herečka. Ona sama prý nemá žádnou preferenci v tom, zda by poruchou spektra měl či neměl trpět. Zkrátka to vezme tak, jak to bude.

Schumerová nicméně přiznává, že některé případy autismu mohou být velmi nepříjemné. “Rodiče mají v tomto ohledu různé cesty. Mít dítě s těžkým autismem je nad mou představivost. Ale pokud má Gene tuto poruchu, nevidím u něj signály, které by měl znepokojovaly,” uvedla herečka, která také dodala, že většina jejích oblíbených lidí má poruchu autistického spektra. To je přitom velmi širokou diagnózou, která se podle amerického Národního institutu pro duševní zdraví projevuje různými problémy s komunikací a chováním.

Podle herečky je Gene zatím příliš malý na stanovení diagnózy. Podle odborníků však lze autismus rozpoznat už u dítěte starého 18 měsíců. U starších dvou let může zkušený profesionál s velkou pravděpodobností vyřknout ortel. Finální diagnóza se však skutečně dělá ještě o pár let později.

Foto: Shutterstock

Může mít velký talent

Podle Schumerové by se rodiče neměli bát toho, že budou mít dítě s touto poruchou. “Vždyť může být nadané,” uvedla hvězda. “Ne každý je s autismem úžasný génius, ale většina těchto lidí má pro něco opravdový talent. A jsou to krásní, milující a milí lidé. Výborní partneři.

S tím má herečka své zkušenosti. Už dříve mluvila o tom, že její manžel tuto poruchu má. Odhalila to na Instagramu, když se podělila o radostné okamžiky ze synovy oslavy dvou let. “Cítím se milovaná a podporovaná. Stará se o naši rodinu a je manželem a otcem překonávajícím mé nejdivočejší sny. A má také poruchu autistického spektra,” napsala Schumerová, která pak vyzvala ostatní, ať se nebojí udělat si testy.

Foto: Shutterstock, zdroj: Today

Autor: Petr Vavrenka

Redaktor magazínu AAzdravi.cz. Vystudoval VŠE a publikační činnosti se věnuje od roku 2005 v médiích jako MF DNES, ČT24 nebo Koktejl.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments