Slavný český herec náhle vyhlásil bankrot. To je drsné, musí začít chodit do práce

Jeden z nejobsazovanějších českých herců současnosti se potýká se velkými finančními problémy. Každý rok se objeví v několika filmech a jen letos si střihl hned tři seriály v podobě oceňovaných kousků Docent, Dobré ráno Brno nebo Revír. Ani takové vytížení však Marku Taclíkovi nezabránilo, aby se nedostal do pořádné kaše.

Zamotal se do dluhů

Důvodem problémů jsou vysoké dluhy, které se herci dlouhodobě nedaří splácet. V roce 2018 vyvrcholilo několikaleté období, kdy Taclík na splácení svých závazků doslova kašlal, a tak se nahlas ozvali exekutoři. Ti mu nekompromisně zabavili byt v pražských Strašnicích.

Poněkud paradoxně působí, že Taclík byl jednu dobu hlavní tváří reklamní kampaně jedné z největších českých bank, a to ČSOB. Právě u bank je přitom herec hluboce zadlužen, stejně jako u finančního úřadu a zdravotní pojišťovny. Dá se říct, že placení závazků mu nic moc neříká.

Když se ukázalo, že jde o docela bezvýchodnou situaci, vyřešil to Taclík zvláštním způsobem. Vyhlásil osobní bankrot, který by mu měl pomoci se dluhů zbavit, pokud bude nějakou dobu žít jen z vyměřené částky a všechny další příjmy odevzdávat.

Foto: Shutterstock

Těžké časy

Herec nemá o zajímavé role rozhodně nouzi, ale přesto se musel nechat také zaměstnat, a to v umělecké agentuře Zdena. Ta za něj každého půlroku odevzdává přehled příjmů. Ten ale vypadá zvláštně, protože agentura některé měsíce nevykazuje nic, pak zase třeba jen šest tisíc apod. Podle dostupných informací, na které se odkazuje časopis Sedmička, si však věřitelé dobře hlídají splátky. Například takřka všechny honoráře na Docenta šly na umořování dluhů.

Měsíčně musí Taclík podle podmínek osobního bankrotu uhradit alespoň 24 tisíc korun. Ale to se mu ne vždy daří. Do problémů se dostává i v tomto režimu a insolvenční správce ho musí urgovat.

Foto: Shutterstock

Autor: Anna Štěpánková

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Zkušená a respektovaná novinářka prošla za posledních 20 let redakcemi tištěných i online deníků, aby následně našla svou zálibu v tvorbě magazínových textů.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Karel
1 rok

Nojo, celebrita, těch je v součastnosti plná ČR. Každý udělá v Tv nějaký štěk, a již je z něj celebrita myslí si, že může vše.
Jo a pak ” Za blbost se platí”, to platí pro všechny.

Libor
Libor
1 rok

To není vůbec drsné. Je to jen jeho blbost.

Oldřich
Oldřich
1 rok

No ježiši 🤣 finanční negramotnost, to je prevít

Daniela
Daniela
1 rok

Asi žije nad poměry.