Slavný český hokejista obral své parťáky z mistrovství světa o 200 milionů. Strašný průšvih

Není tomu tak dávno, co byl na výsluní. Hokejová kariéra se Michalu Sýkorovi vydařila nadmíru výtečně. Vyhrál co mohl, mimo jiné mistrovství světa a navíc si vydělal velmi slušné peníze, ze kterých mohl pravděpodobně spokojeně žít po celý svůj život.

Kšefty nevyšly

On se však rozhodl podnikat. A i v tom se mu zpočátku alespoň zdánlivě dařilo. Ještě v roce 2016 pro média ochotně popisoval, jak nabízí lidem zlaté slitky a nejrůznější finanční produkty založené na zlatě. Liboval si, že o jeho služby a zboží je neustále rostoucí zájem.

Jeho firma rychle rostla a narůstaly také jednorázové kšefty. V těch se ale Sýkora nakonec spálil a udělal nemalou sekyru. V jednom takovém prý přišel o celých 100 milionů korun a pak už se to s ním vezlo.

Aby mohl uspokojovat své klienty, kterým nasliboval výnosy ze zlata, půjčoval si od jiných a v podstatě se dostal do jakési formy letadla. Stále přitom nabízel také zlato, jenže ho navzdory dohodám nedodával, přestože si za něj bral peníze.

Nakonec to dopadlo, jak muselo. Sýkora přiznal, že nemá peníze a v podstatě žádný majetek. Dostal se do konkurzu a kvůli nesplaceným půjčkám přišel o své dva domy. Celkem dluží na 200 milionů korun.

Foto: Shutterstock

Zaměřil se na sportovce

Důvodem, proč mohl tak dlouho fungovat a lepit díry v podnikání, bylo pravděpodobně to, že se ve velkém obracel na své známé a kamarády z hokeje. O nich pochopitelně věděl, že mají značné prostředky, se kterými zase neumí až tak nakládat a nejsou na ně příliš opatrní. Navíc si mezi sebou důvěřují.

Nakonec na to dojelo až překvapivé množství známých sportovců, převážně pak hokejistů. Sýkora tak dluží například trenérovi Vladimíru Růžičkovi, a to 2,3 milionu korun. Miliony mu půjčili také hokejisté Radek Smoleňák, Jiří Tlustý, Petr Koukal nebo Jaroslav Hlinka. Velké sumy získal také od fotbalistů Jana Nezmara, Jiřího Štajnera, Davida Lafaty a dalších. Nejvíce smutní zřejmě Roman Červenka, který má u Sýkory téměř 26 milionů, jež už zřejmě nikdy neuvidí.

Foto: Shutterstock

Autor: Tereza Vávrová

Redaktorka magazínu AAzdravi.cz. Dlouhodobě se zajímá o spotřebitelská a ekonomická témata, která mají vliv na životy lidí. Prošla řadou médií, kde získala velké množství zkušeností o tom, co je opravdu důležité.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments