Slepice vám okamžitě začne snášet dvojnásobné množství vajec. Starý lidový fígl funguje stále na sto procent

Chov slepic je tradice s hlubokými kořeny, která se vyvíjí s každým novým objevem. Zatímco některé postupy zůstávají nezměněné po generace, jiné se adaptují na nejnovější vědecké poznatky. Následující metody vám pomohou dosáhnout optimální produkce vajec od vašich slepic.

Světlo a délka dne

Chov slepic je založen na porozumění jejich přirozeným potřebám, zejména v oblasti světla. Slepice jsou citlivé na délku denního světla, což ovlivňuje jejich schopnost snášet vejce.

Umělé osvětlení v kurníku může pomoci prodloužit “den” slepic, a to může vést ke zvýšené produkci vajec. Toto osvětlení by mělo být nastaveno tak, aby postupně zvyšovalo a snižovalo intenzitu, napodobující přirozený východ a západ slunce.

Vyvážená výživa

Správná výživa je klíčem k dobrému zdraví a produktivitě slepic. Kvalitní krmivo by mělo obsahovat dostatek bílkovin, vitamínů, minerálů a energie. Fermentovaná zrna mohou zlepšit trávení a zdraví slepic, zatímco zelenina a bylinky mohou podporovat jejich imunitu a celkové zdraví. Je důležité se vyvarovat podávání sladkostí, které mohou vést k obezitě a snížené produkci vajec.

Foto: Shutterstock

Bezpečí a rutina

Pro zajištění optimální produkce vajec je důležité, aby se slepice cítily v bezpečí a měly stabilní prostředí. Zajištění stálého režimu a ochrany před predátory, jako jsou kočky a psi, je zásadní. Stres může významně ovlivnit schopnost slepic snášet vejce, a proto je důležité zajistit jim klidné a bezpečné prostředí.

Dostatek vápníku a čisté vody

Vápník je nezbytný pro tvorbu silných a zdravých skořápek vajec. Použití mořských řas jako přírodního zdroje vápníku je zajímavou alternativou. Zajištění stálého přístupu k čisté vodě je také klíčové pro zdraví a produktivitu slepic. Vodu pravidelně měňte, zabráníte tak množení bakterií a parazitů.

Foto: Shutterstock

Autor: Kristýna Lorencová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz.

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments