Snacha kupuje tablety do myčky, i když žádnou nemá. Pak řekla, proč to dělá, a bylo to jasné

Využití tablety do myčky je širší než si někteří z nás myslí. V následujícím článku vám nabídneme některé tipy, a to nejen v kuchyni.

Tabletu do myčky můžete zakoupit v obchodě nebo si vyrobit vlastní. Pokud však chcete využít tabletu do myčky i k čištění jiných předmětů než jen nádobí, využijte kupovanou tabletu. Složení tablet je navrženo tak, aby odstranily skvrny, rozpustily tuk a mastnotu. Zároveň si poradí i s tvrdou vodou.

Tipy na využití tablet do myčky

Mastná dvířka od trouby a připálené hrnce a pánve – pečení, grilování a vaření v troubě nezanechává špínu jen uvnitř, ale i na dvířkách. Pokud chceme, aby trouba zářila čistotou, musíme se pustit i do čištění dvířek. Jako čisticí prostředek můžeme využít právě tabletu do myčky. Tabletu namočte v teplé vodě a vzniklou pastu naneste na dvířka. Pomocí houbičky nyní snadno vydrhnete sklo i dvířka trouby. Pokud je špína více zaschlá, nechte pastu před čištěním houbičkou asi 15 minut působit. Výše uvedený postup můžete vyzkoušet i při čištění připálených hrnců a pánví.

Znečištěné hrnky od kávy – často se také setkáme s hrnky, na kterých zůstalo po okraji kolečko po kávě nebo čaji. Ne vždy se dá toto znečištění snadno odstranit. Pokud by nefungoval obvyklý čisticí prostředek, můžete vyzkoušet tabletu do myčky. Hrnek naplňte vodou tak, aby znečištění bylo ve vodě a přihoďte kousek tablety. Nechte působit klidně hodinu a poté by špína měla jít opláchnout horkou vodou. Stejný postup můžete vyzkoušet i u váz nebo karaf na víno.

Foto: Shutterstock

Odpadkové koše – tablety do myčky nejen čistí, ale pohlcují i pachy. Tato vlastnost se dá využít při čištění odpadkového koše, ze kterého se může linout nepříjemný zápach. V tomto případě je nutné koš důkladně vyčistit a neutralizovat zápach. Opět tedy naplňte koš co nejvíce teplou vodou a vhoďte tabletu do myčky. Nechte tabletu rozpustit a poté hodinu působit. Nakonec opláchněte horkou vodou.

Toaleta – pokud vám došel čisticí prostředek na toaletu, můžete opět sáhnout po tabletě do myčky. Tabletu vhoďte do záchodové mísy, nechte rozpustit a chvíli působit. Následně pomocí štětky umyjte záchodovou mísu.

Tip na závěr: Při úklidu pomocí čisticích prostředků je vhodné použít ochranné rukavice.

Foto: Shutterstock

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments