Snídaně jako z Mekáče. Připravte si vaječný toast se slaninou podle jejich receptu

Znáte oblíbenou snídani od společnosti McDonalds? Jestliže ne, rozhodně vyzkoušejte níže připravený recept, který je obdobou pravému McMuffinu. Pokud máte dospívající děti, které tu a tam do „Mekáče” zavítají, připravte jim oblíbenou snídani podle anglického muffinu, kterou jim jistě uděláte radost. Navíc věřte, že si na nich pochutná celá rodina. 

Suroviny na přípravu McMuffinu

  • anglická houska, houska na hamburger, anglická muffin houska  –⁠ záleží, co seženete
  • vejce podle počtu housek
  • plátky kulaté slaniny
  • oranžový sýr, například cheddar

Pokud nemůžete sehnat anglickou housku ani anglickou muffinovou housku, stačí, když koupíte housky na hamburgery. 

Nyní začněte tím, že bulky natřete jemně máslem  –⁠ horní půlku i dolní půlku a opečete je na másle na nepřilnavé pánvi. Doporučujeme pro rovnoměrné opečení bulky, abyste na každý kus z horní části přitlačili. Tím zajistíte, že okraje nebudou připečené a prostředek neopečený. 

Dále si připravte kulatou slaninu a na již rozehřátou pánev dejte kousek másla, rozetřete jej po pánvi a umístěte na ní plátky slaniny. Díky tomuto kroku slanina získá ještě lepší chuť, a navíc bude mít hezkou zlatavou barvu. Samozřejmostí je i její křupavá struktura, kterou si zamilujete. 

Foto: Shutterstock

A jako poslední jsou na řadě vejce. To je asi ten nejtěžší krok na celé přípravě. Aby měl výsledek, lze tvrdit totožnou chuť, neměli byste vejce jednoduše hodit na pánev a opéct jako volské oko. Ani do formičky na volské oko je nedávejte. McMuffin vejce mají být uvařená, žloutek nemá být moc tekutý a hlavně na vejci nemají být hnědé opražené flíčky. Tudíž nejlepší volbou bude, pokud použijete víčko s vysokým okrajem od zavařovací sklenice. Můžete použít i jinou nádobku, která bude vysoká přibližně 1,5 – 2 centimetry a v průměru přibližně zvolené housky. Připravené víčko vymažte olejem, odložte do pánve, vyklepněte do něj vejce a propíchněte žloutek, aby vytekl. Následně do pánve přilijte trochu vody a vše přiklopte pokličkou. Vejce se uvaří stejnoměrně, nebude připečené a chuťově bude stejné jako z McDonaldu. Po dvou minutách máte hotovo. 

Sestavení McMuffinu

Když se zamyslíte nad tím, jak sestavit takový vaječný burger, jistě vás napadne dát nejdřív vejce, následně sýr a na to slaninu, ale kdepak, je to přesně obráceně. Ze všeho nejdříve  na opečenou housku umístěte plátek oranžového sýru, na něj vejce a následně opečenou slaninu. Tak chutná McMuffin nejlépe. Pokud budete chtít, obohaťte muffin o nasekanou cibulku či čerstvý hlávkový salát. Máte hotovo, můžete podávat.

Zkoušeli jste někdy McMuffin v originále? Nebo ten doma připravený?

Foto: Shutterstock

Autor: Nikola Klementová

Redaktorka serveru AAzdravi.cz

Chcete se nechat upozornit na nový příspěvek v diskuzi?
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Laďa
Laďa
2 let

Co je na tom nového nebo proč podle Pohlreicha.Vždyť tak se snad dělá ve všech restauracich a domácnostech.A maso dle výběru– někdo dělá i z odleželé kližky

Levina
Levina
2 let

Stejně jako dělají naše babíčky, jen maso je svíčková pravá, která je ale zbytečná

Iris
Iris
2 let

Uf, myslím, že zůstanu u své oblíbené snídaně (pokud mám dost času) – vejce na špeku a kváskový chléb 🙂

Pípa
Pípa
2 let

Nikolo, Nikolo, jděte dělat něco rozumnějšího. Tento návod jen zblbne nejisté mladé hospodyňky a zažene je shánět anglickou žemli na voláka se slaninou v housce….

Kasan Milan
Kasan Milan
2 let

Tak se přece svíčková připravuje,to ví i ucen v prvnim ročníku na kuchaře.